Sample ImageTak ako sa to spomína na viacerých miestach, naša obec má takmer všetko "zdvojené" a samozrejme, že výnimkou nie sú i kostoly. I keď sa jedná o sakrálne stavby  ako kostol v ústredí tak i vo Vyšnom Kelčove sú predovšetkým našim spoločným kultúrnym dedičstvom a v nemalej miere sú i svedkami histórie kresťanstva v našej obci. Je preto pochopiteľné, že na ich krásu a majestátnosť je obec hrdá.
Na našich oficiálnych stránkach obce sme Vás už informovali o realizácii vonkajšieho nočného osvetlenia farského kostola sv. Matúša v ústredí obce. V mesiaci november prišiel tak povediac "na radu" i kostol Božského srdca vo Vyšnom Kelčove, kde naši zamestnanci umiestnili dva vysokosvietivé reflektory. Nakoľko v blízkosti kostola vo Vyšnom Kelčove sa nachádzali stĺpy verejného osvetlenia, práce na upevnení reflektorov mimo ich nastavenia boli o to jednoduchšie a prebehli za jeden deň. Vytvorená hra svetla a tieňov, ako výsledok osvetlenia, na kamennom kostole Božského srdca je určite úchvatná!

 

Ako vyzeral priebeh prác a samotný výsledok pozri ďalej!

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image