thumb DSCF2723Po prázdninovej pauze sa 24. augusta 2019 pokračovalo v poznávaní hradov piatym výletom, ktorý absolvovalo 51 účastníkov. Ďalších 17 záujemcov, čo bolo na objednávanie autobusu málo, muselo byť odmietnutých.

thumb DSCF1635Občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou pripravuje pre milovníkov turistiky a histórie v tomto roku seriál autobusových výletov Hrady Trenčianskej stolice. Výlet číslo 4, ktorý stíhali ešte pred letnými prázdninami – 15.6.2019, zahŕňal návštevu NKP Strečno, a jeho predchodcu hradu Varína, alebo tiež Starhradu strážiacich od stredoveku Strečnianskú úžinu (Strečniasky meander, alebo Strečniansky priesmyk).

thumb Hrady 3 028Hričov-Lietava-Budatín - to sú ďalšie tri hrady, ktorých návšteva a prehliadka bola náplňou 3-tieho autobusového výletu zameraného na poznávanie histórie Trenčianskej stolice organizovaného občianskym združením Voľný čas Vysoká nad Kysucou.

thumb Hrady 1 001Občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou pripravilo na tento rok seriál šiestich autobusových výletov zameraných na návštevu a poznávanie histórie hradov Trenčianskej stolice. V programe prvého autobusového výletu v sobotu 30. marca 2019 bola plánovaná návšteva štyroch hradov.

thumb Streleck súaß 047Občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou a DHZ Horný Kelčov usporiadali v sobotu 2. marca 2019 v telocvični bývalej ZŠ v HK streleckú súťaž zo vzduchovky. Aj napriek tomu, že v tomto období pomaly sa končiacej zimy, sú pre športové a voľno časové aktivity konané v halovom prostredí ešte stále najvhodnejšie podmienky, súťaže sa zúčastnilo „len“ 28 strelcov. Muži súťažili v streľbe v ľahu na kruhový terč a v streľbe v stoji na redukované terče jeleňa a medveďa. Žiacke kategórie a ženy len na kruhový terč v ľahu a po skončení súťažnej streľby si mimo súťaž skúsili aj streľbu na medveďa v stoji.

thumb Stolnž tenis 027Po nahliadnutí do Wikipédie sa dozvieme, že začiatky stolného tenisu by sme našli už pred dvoma tisícročiam v Japonsku, kde sa táto hra vola gossima. Odtiaľ sa až v 80-tych rokoch 19. storočia dostala do Anglicka.

Skutočným začiatkom stolného tenisu však bol tenis, ktorý sa jeho nadšenci snažili hrávať aj počas zimných mesiacov a preniesli ho do sálového prostredia – na stôl. Ako oficiálna športová hra sa stolný tenis začal až zavedením celuloidovej loptičky do hry Angličanom J. Gibbom v roku 1899.

thumb IMG 6305V nedeľu 7. októbra 2018 sa konal 12. ročník Behu na chatu Kmínek, ktorého usporiadateľmi sú Občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou, Róbert Gajdoš – chata Kmínek a Obec Vysoká nad Kysucou.

O tom, že sa beh dostáva do povedomia bežcov svedčí fakt, že tohto ročníka sa zúčastnilo celkom 78 pretekárov (20 z Českej republiky a 1 z Poľska).

thumb lupeznicky pochod2018 015Čas chvátá ani bláznivý ..., spieva v jednom zo svojich hitov Karel Gott. A že je na tom kus pravdy sa potvrdilo aj v piatok 5. októbra 2018, keď obľúbená turisticko-zábavná akcia Lúpežnícky pochod sa konala už 15-ty krát. Malé jubileum oslávila táto turistická vychádzka naozaj skvele – počasie vyšlo na jednotku a čo je hlavné, aj keď počet účastníkov z vlaňajška nebol prekonaný, zúčastnilo sa ho takmer 300 účastníkov – a tento rok asi 290.