thumb vlakova zastavka jun2019 011Od členov dobrovoľného hasičského zboru akosi prirodzene očakávame viac ochoty či angažovanosti a asi i preto nedokáže byť hasičom každý. Presne takýmito ľuďmi sú i členovia DHZ Vysoká nad Kysucou. Tí sa v pondelok 17. júna 2019 o 18:00 hod. zišli, aby vykosili a vyčistili areál vlakovej zastávky Nižný Kelčov a jej širšieho okolia.

thumb florian2019 varecha 009Sv. Floriána, patróna hasičov, si podľa rímskeho martyrológia pripomíname 4. mája. Bol dôstojníkom rímskej armády a mučenícku smrť podstúpil za čias cisára Diokleciána. Povesť hovorí, že Florián zachránil nemecké mesto Norimberg pred požiarom v ôsmom storočí. Podľa legendy taktiež ochránil istého uhliara, ktorý spadol do ohňa a na príhovor svätca bol zachránený. Roku 304 sa postavil na obranu zatknutých a uväznených 40 kresťanských legionárov v Lorchu. Za pokus o vyslobodenie bol zatknutý a odsúdený miestodržiteľom Aquiliánom na smrť. Poprava sa konala dňa 4. mája 304.

2 dhz vysoka logoDHZ Vysoká nad Kysucou týmto prosí všetkých svojich členov, priaznivcov a sympatizantov o poskytnutie 2% z dane odvedenej v roku 2018, ktoré podporia činnosť združenia – prostriedky budú použité na činnosť organizácie a jej materiálne vybavenie.

thumb stromy semetes januar2019 013Členovia zásahového družstva DHZ Vysoká nad Kysucou môžu nedeľu 13. januára 2018 kľudne označiť ako pracovnú. Ráno boli totiž prizvaní na pátraciu akciu po nezvestnom mužovi v obci Olešná. I napriek enormnej námahe a niekoľkým kilometrom prebrodeným v hlbokom snehu a svahovitom teréne, sa nezvestného muža nepodarilo nájsť.

thumb spadnuta vrba 12 2018 010Počasie sa neriadi sviatkami ani voľnými dňami. Členovia DHZ Vysoká nad Kysucou boli povolaní 27. 12. 2018 starostom obce na technický zásah, počas ktorého odstraňovali spadnutý strom. Zásah komplikovalo riziko, že mohlo dôjsť k pretrhnutiu kábla verejného osvetlenia, káblovej televízie a optického kábla. Po približne hodinovej snahe sa spadnutú vŕbu z káblov podarilo odstrániť a čo je dôležitejšie bez akýchkoľvek škôd ...

thumb hasici zasah priepust 1 2018015Daždivé počasie v nedeľu 28. októbra 2018 možno mnohí z nás prežili v kruhu najbližších a v teple domova. Členovia DHZ Vysoká nad Kysucou však, či sa im to páčilo alebo nie, boli povolaní na technický zásah. Ich úlohou bolo prečistiť priepust popod železničnú trať a cestu II/487, ktorý sa nachádza priamo v centre obce.

thumb hasici brigada 7 2018 02Členovia Dobrovoľného hasičského zboru Vysoká nad Kysucou i tento rok popri svojej hlavnej činnosti a zásahoch, ako boli pátrania po nezvestných osobách aj v spolupráci s Políciou SR a ostatnými záchrannými zložkami, hasenie požiarov, čistenie kanalizačného potrubia, stihli, už po druhýkrát, upraviť nielen okolie vlakovej stanice, ale tzv. centrum miestnej časti Nižný Kelčov v obci Vysoká nad Kysucou.

thumb dakovny list rakovaHasenia rozsiahleho požiaru autoservisov a výrobných hál dňa 22. júna 2018 v obci Raková sa zúčastnili i členovia DHZ Vysoká nad Kysucou. Za príkladnú prácu zasahujúcim členom DHZ Vysoká nad Kysucou riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline plk. Ing. Jaroslav Kapusniak, Ph.D. zaslal Ďakovný list.

thumb ocenenie mlakyta 002Na otázku „Poď pracovať pre dobrovoľný hasičský zbor!“ sa dá odpovedať iba dvoma spôsobmi. Sú takí, ktorí odpovedajú „To nie je pre mňa. Čo by som tam robil?“ a takí, ktorí odpovedajú „Samozrejme. Rád!“ a svoj život a takmer všetok voľný čas zasvätia pomáhaniu druhým. Byť poctivým hasičom sa nedá iba na polovičný úväzok, či iba vtedy keď svieti slnko a mne sa chce, byť hasičom často krát znamená odrieknuť si oddych či pokoj a obetovať sa pre druhých a pre svoju organizáciu.