thumb letna kyticaStarosta obce Mgr. Anton Varecha s referentkou úseku obecnej knižnice a kultúry Monikou Perďochovou spoločne navštívili 3 domácnosti spoluobčanov, ktorí oslávili v mesiaci jún svoje okrúhle životné jubileá. Boli nimi:

pán Anton Janetka – 80 rokov

pani Anna Rekšáková – 80 rokov

pani Anna Janitová – 80 rokov

thumb kytica ruzi ruzovePracovníčka na úseku knižnice a kultúry Monika Perďochová navštívila v mesiaci apríl p. Annu Gavlákovú, ktorá oslávila svoje krásne životné jubileum 91 rokov. V máji navštívila domácnosti p. Márie Bavlšíkovej a p. Antónie Liskovej, ktoré oslávili taktiež okrúhle životné jubileá 90 rokov a 80 rokov.

thumb semetes2021 DSC 5814Pred 76 rokmi bol 20. apríl zdanlivo rovnakým dňom ako mnohé iné. Vtedy, v roku 1945 bol piatok, vodca nemeckej ríše Adolf Hitler oslavoval narodeniny a začínal sa ďalší jarný deň. Chlapi sa chystali orať, kravy boli na pastve a do osady Semeteš patriacej do obce Vysoká nad Kysucou - prišla vojna!

Možno niektorí z obyvateľov videli skupinu prechádzajúcich vojakov posluhujúcich nemeckému Wermachtu dúfajúc, že prejdú a zasa bude dobre, ale náhly výbuch nastraženej nášľapnej míny v okamihu sekundy navždy zmenil ich osudy. Nie osudy vojakov či partizánov, ale osudy obyčajných ľudí!

thumb obrucky kubinaAko víchor sa čas a roky prehnali a zlaté slnce svieti z päťdesiatky spoločných krokov ciest, šťastia i úskalí života.

15. apríl 2021 bol pre manželov Jána a Emíliu Kubinovcov z Nižného konca výnimočný. Práve v tento deň pred päťdesiatimi rokmi si povedali svoje „ÁNO“. Prešli dlhú spoločnú cestu a celým týmto úsekom života ich spájala predovšetkým vzájomná úcta, láska a porozumenie.

thumb kytica box1Referentka na úseku knižnice a kultúry Monika Perďochová navštívila 2 domácnosti spoluobčanov, ktorí oslávili v mesiaci január svoje krásne životné jubileá. Boli nimi:

pani Katarína Cviklová - 92 rokov

pani Anna Masnicová - 85 rokov

thumb obrucky maslakovciPolstoročie uplynulo 27. augusta 2020 od slávnostnej chvíle, keď vykročili na spoločnú cestu životom manželia Milan a Mária Maslákovci z Nižného konca – U Rekši. Míľnik, na ktorom je vyznačená zlatá päťdesiatka, nie je zástavkou všednou a každodennou, ale dôstojnou a sviatočnou.

thumb kytica tulipanovStarosta obce Mgr. Anton Varecha spolu s referentkou na úseku  knižnice a kultúry Monikou Perďochovou navštívili 4 domácnosti spoluobčanov, ktorí oslávili v mesiacoch október a november svoje krásne životné jubileá. 

thumb barosova 80 Barošová 80.jpgVo štvrtok  11. decembra 2020 navštívili starosta obce Mgr. Anton Varecha spoločne s referentkou na úseku knižnice a kultúry Monikou Perďochovou pani Ľudmilu Barošovú z Nižného Kelčova,  ktorá oslávila svoje krásne životné jubileum 80 rokov.  Jubilantke  spoločne  popriali veľa zdravia, šťastia, lásky,  Božieho požehnania a odovzdali  darčekový balíček.

 

 

thumb slnecniceSvoje krásne a veľmi výnimočné životné jubileum 97 rokov oslávil 23. novembra 2020 pán Štefan Kavalek  z Vysokej nad Kysucou - Nižného konca. Stal sa tak najstarším občanom žijúcim v našej obci. Oslava 97 rokov je udalosťou, ktorá je dopriata iba máloktorému človeku. Život mu  počas  prežitých rokov nadelil všetko čo mal, dal mu zdravie, šťastie, radosť, lásku, no a občas i žiaľ.