thumb clenska schodza DHZHK2020 008Členovia DHZ Horný Kelčov zhodnotili svoju ročnú prácu na Výročnej členskej schôdzi dobrovoľného hasičského zboru Horný Kelčov, ktorá sa konala v sobotu 29. 02. 2020 v reštaurácii Požiarnik vo Vyšnom Kelčove.

thumb mdd HK 2019 047Keďže tento rok sa v sobotu 1. júna 2019 prelínal medzinárodný deň detí a váľanie mája spojené s drevorubačskou súťažou, rozhodli sa hasiči z Kelčova spojiť všetko a vytvoriť tak deň plný zážitkov. Už o 12tej hodine sa areál pri bývalej ZŠ Horný Kelčov zaplnil tými najmenšími občanmi v počte 62 detí. V úvode sa deťom prihovorili predseda DHZ Horný Kelčov Ing. Ľubomír Pavlík a Ján Ďurčanský popriali im veľa síl k plneniu disciplín a aby prežili ten najkrajší deň detí.

thumb hasicsky ples2019 048V sobotu 27. 04. 2019 hasiči z Horného Kelčova, Vysokej, Turzovky a Makova vymenili zásahové obleky za slávnostné uniformy. Všetkým pozvaným sa prihovoril Ing. Ľubomír Pavlík predseda DHZ Horný Kelčov. Na začiatku plesu vystúpili členovia DHZ Horný Kelčov so svojim tanečným umením, na ktoré sa pripravovali podľa časových možnosti. Počas celého tanca znel neutíchajúci potlesk.

thumb vcs HK 2019 004V sobotu 16. 02. 2019 sa členovia DHZ Horný Kelčov a pozvaní hostia netradične stretli pred zrekonštruovanou budovou hasičskej zbrojnice vo Vyšnom Kelčove. Po privítaní hostí a príhovore starostu obce Vysoká nad Kysocu Mgr. Anton Varecha, ktorý podrobne opísal priebeh všetkých zrealizovaných prác, nastala pre hasičov dlho očakávaná chvíľa slávnostného požehnania zrekonštruovanej budovy v rámci realizácie projektu „Obnova, zníženie energetickej náročnosti budovy DHZ Horný Klečov“.

thumb tfa 2018 anton dorast zeny muzi 040V sobotu 13.10.2018 sa v hasičskom areály vo Vyšnom Kelčov stretlo 55 detských hasičov, 48 dospelých hasičov a 8 hasičských družstiev. Organizátori 3. ročníka Železného hasiča o Putovný pohár starostu obce Vysoká nad Kysucou si na plecia naložili viac a zorganizovali 1. ročník Detského železného hasiča a XII. ročník Nočnej hasičskej súťaže o Drevené poháre DHZ Horný Kelčov.

thumb IMG 8379Tradíciu pálenia "Jánskych ohňov" sa snaží udržiavať i DHZ Horný Kelčov. Niekoľko zanietených členov pod vedením Milana Pivku sa postaralo o to, aby “hojana" tento rok stála i v hasičskom areáli.
“Jánska noc” prilákala množstvo návštevníkov no a tmy sa najviac nevedeli dočkať deti – veď jej príchod znamenal, že všetci sa budú môcť pokochať na kráse horiacej vatry …

thumb florian2018 019V nedeľu 6. mája 2018 hasiči z DHZ Horný Kelčov i DHZ Vysoká nad Kysucou spoločne oslávili svoj deň svätou omšou v kostole Božského srdca Ježišovho vo Vyšnom Kelčove, ktorú celebroval správca farnosti Mgr. Juraj Bunčiak.

thumb hasici ples2018 031V sobotu 28.04.2018 hasiči z Horného Kelčova, Vysokej, Bytče a Púchova vymenili zásahové obleky za slávnostné uniformy. Medzi pozvanými hosťami nechýbal starosta obce Vysoká nad Kysucou Mgr. Anton Varecha s manželkou, predseda územného výboru DPO SR v Čadci Miroslav Koza s manželkou, členka revíznej komisie DPO SR v Čadci Janka Červínková, veliteľ DPO SR v Čadci Ladislav Šimašek a členovia územného výboru DPO SR v Čadci Marta Balošáková, Mgr. Vladimír Kulas, František Hulák a Marián Šustek.

thumb 60 vyrocie DHZ Horny kelcov 124Členovia DHZ Horný Kelčov sa opäť po roku stretli, aby hodnotili svoju ročnú prácu a oslávili 60-té výročie založenia zboru. Netradične sa VČS a oslavy presunuli do priestorov Kultúrneho domu vo Vysokej nad Kysucou.