thumb Hrebienok 003Cieľom ďalších seniorských potuliek bol v utorok 15. januára 2019 Hrebienok vo Vysokých Tatrách. Plánovaný výstup k Zamkovského chate sa však nekonal. Proti bolo počasie – predpovedané silné sneženie a ešte silnejší vietor spolu s vyhláseným 3. stupňom lavínového nebezpečenstva, ktoré nás presvedčili túto vychádzku obetovať.

thumb Doroúanka 011Po takmer mesačnej pauze sa vo štvrtok 10. januára 2019 opäť stretli turisti – seniori, aby zahájili tohtoročné potulky.

Vzhľadom na jestvujúce autobusové spojenie sme do Klokočova na Konečnú cestovali až spojom o 10:40 hod. z Turzovky. Aj napriek hmlistému počasiu sme sa zišli v celkom slušnom počte – z autobusu nás vystúpilo osemnásť.

thumb turista zimaZoznam turistických a seniorských cieľov v mesiaci Január 2019, vrátane termínov a všetkých potrebných informácií nájdete TU

thumb logo turistiKlub turistiky Vysoká nad Kysucou Vám i v kalendárnom roku 2019 ponúka možnosť zúčastniť sa na pripravovaných podujatiach klubu. Stačí iba málo - nabrať chuť, nájsť si podujatie, ktoré Vás láka a ..... VYRAZIŤ!

Kalendár akcií Klubu turistiky Vysoká nad Kysucou na rok 2019 nájdete TU

thumb Zver roka 2018 050Ani sychravé počasie v povianočnom období a dokonca daždivé ráno v piatok 29. decembra 2018 neodradili „skalných“ turistov od účasti na turistickej rozlúčke so starým rokom – Polienkovej vatre, ktorá sa v tomto roku konala po piaty krát. Po predchádzajúcich stretnutiach na Drahošanke, U Škrabákov, Jurošáku a staškovských Vrchmostoch bolo za miesto pálenia vatry vybraté Ragvanovo – rozsiahle lúky nad osadou Vrchrieka v katastri Vysokej nad Kysucou.

thumb Potulky zver 024Kysuckí turisti seniori urobili vo štvrtok 13. decembra 2018 spoločensky podfarbenú bodku za tohtoročnou turistikou. Spoločné stretnutie bolo pred desiatou hodinou dopoludnia v Podvysokej pri Motoreste po príchode autobusov od Čadce a Turzovky. Záverečné potulky boli rozdelené na dve časti – prvá bola zameraná na aktívny pohyb a účastníkov čakala nenáročná šesť kilometrová prechádzka z Podvysokej od Motorestu popri „kozej farme“ cestou pod osadami Zákopčia Repčíkovci a Tutkovci do sedielka za osadou Bogáňovci, kde si vzhľadom na dobrý „medzičas“ dopriali dlhšiu prestávku.

thumb Vetern Poruba iar 013Pravdepodobne „rozmazlenosť“ dlhodobo teplým počasím pretrvávajúcim až do neskorých jesenných dní spôsobila, že meteorologická predpoveď počasia na 29. novembra 2018, podľa ktorej mali ranné teploty klesnúť až k mínus 15-tim stupňom Celzia, odradila od potuliek aj skalných turistov seniorov a tí ostali v tento deň radšej doma a vzdali sa toho za čím budú môcť dlhý čas banovať.

thumb VS 2018 003Je zvykom výročné či zhodnocujúce členské schôdze spoločenských organizácií usporadúvať na prelome kalendárnych rokov. Klub turistiky Vysoká nad Kysucou takto učinil už v sobotu 17.11.2018.

Termín takéhoto hodnotenia však v podstate nie je dôležitý. Dôležité je to aby bolo čo hodnotiť a Klub turistiky Vysoká nad Kysucou spokojne môže povedať, že hodnotiť bolo čo.