thumb IMG 20220424 110027Dňa 24. 4. 2022 sa uskutočnila na Kysuciach v obci Vysoká nad Kysucou medzinárodná súťaž v športovej gymnastike patriaca pod projekt „ČESKO SLOVENSKÉ GYMNASTICKÉ HRY“, a to pod názvom „KELČOVSKÝ DVOJBOJ“. Súťaž organizoval oddiel športovej gymnastiky „GYMNASTIKA KELČOV“, ktorý zastupuje Kysucké gymnastky na Slovensku a nachádza sa v obci Vysoká nad Kysucou.

thumb IMG 20220409 124324Dňa 9. 4. 2022 prebehlo oblastné kolo pre regióny Slovenska sever a východ v športovej gymnastike v Liptovskom Mikuláši k postupu na celoslovenskú kvalifikáciu na majstrovstvá Slovenska triedy C.
Nie nadarmo sa odporúča začať s gymnastikou u dievčat už od cca 3,5 roka a u chlapcov od 5 rokov. Toto sa ukázalo aj na týchto postupových pretekoch v športovej gymnastike.
Z nášho oddielu najviac zažiarili práve gymnastky, ktoré u nás začali trénovať už od cca 3,5 roku a pravidelne sa zúčastňovali aj on-line tréningov počas obmedzení COVID.

thumb IMG 20220305 155442Naše Kysucké gymnastky z klubu Gymnastika Kelčov skvelo reprezentovali Slovensko na súťaži v športovej gymnastike v Krnove. Išlo o súťaž v športovej gymnastike dievčat a chlapcov v preskoku a na prostnách v hudobných súťažných zostavách. Súťaže sa zúčastnilo veľké množstvo detí, čo na COVID pomery bolo dosť zvláštne, ale zároveň pre atmosféru súťaže výborné. Atmosféra na súťaži bola naozaj skvelá a naše gymnastky boli motivované na tejto súťaži dosiahnuť medailové úspechy i pri tak veľkej konkurencii.

thumb gymnasticka sutaz IMG 20220205 104654Športový klub Gymnastika Kelčov, ako zástupca Slovenských gymnastických klubov, reprezentujúcich Kysuce a obec Vysoká nad Kysucou sa zúčastnil súťaže v športovej gymnastike určenej pre pretekárky vyššej triedy. Súťaž bola taktiež určená pre gymnastky nižšieho veku od roku 2017 do roku 2014. Pôvodne Kelčovský športový klub mali reprezentovať 4 pretekárky, ale z dôvodu karantén sa súťaže zúčastnili iba 2 gymnastky. Avšak naše Kysucké gymnastky sa postarali o veľké prekvapenie, pretože to bola ich premiéra na súťaži vyššej kategórie, gymnastiky aj tak obsadili skvelé pozície.

thumb IMG 20211107 091805Gymnastky z oddielu Gymnastika Kelčov skvele reprezentovali celé Kysuce na medzinárodnej súťaži v športovej Gymnastike v Rožnove pod Radhoštěm dňa 7.11.2021.
Súťaž patrila pod projekt Česko Slovenskej gymnastickej hry a je podporovaná priamo Českou republikou prostredníctvom Národnej športovej agentúry, Zlínským krajom a taktiež mestom Rožnov pod Radhoštěm. Samotnú súťaž prišiel priamo podporiť hejtman Zlínskeho kraja Radim Holiš a predseda Českého zväzu gymnastických športov Petr Bílek.

thumb hladanie pokladu2019 010Združenie priateľov Gymnastiky Kelčov zorganizovalo pre deti v nedeľu 13. 10. 2019 krásnu akciu a to Hľadanie pokladov. Celkom sa zúčastnilo 20 detí, čo aj bolo maximum s ktorým organizátori počítali.

thumb image002Kysucké gymnastky z oddielu "Gymnastika Kelčov" sa zúčastnili medzinárodnej súťaže v športovej gymnastike v Karvinej dňa 24.10.2021 patriacej pod program ČESKO SLOVENSKÉ GYMNASTICKÉ HRY.
Súťaž bola oficiálne aj finančne podporená Národnou športovou agentúrou prostredníctvom Českého zväzu gymnastických športov.
Kysucké gymnastky na súťaži milo prekvapili skvelými výsledkami a potešili nielen svojich rodičov, ale aj celý tím trénerov oddielu "Gymnastika Kelčov".

thumb otvorenie2019 04Dňa 14. 9. 2019 v obci Vysoká nad Kysucou v miestnej časti Vyšný Kelčov sa niesol celý deň v slávnostnom duchu. Konala sa tu oslava prvého výročia založenia prvej športovej gymnastiky na Kysuciach pod názvom „Gymnastika Kelčov“. Názov bol odvodení od názvu miestnej časti obce Vysoká nad Kysucou, a to Kelčov.

thumb Parkour letak naborGymnastika Kelčov hľadá pohybovo zdatných mládencov vo veku 18+, ako kandidátov na miesto trénerov Parkúru pod Gymnastikou Kelčov. V prípade potreby, trénerov aj zaškolíme!!!

Záujemcovia píšte na email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.