Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Už tradične každý štvrťrok poriada Obecný úrad vo Vysokej nad Kysucou – odbor kultúry milú spoločenskú udalosť – Uvítanie detí do života, ktoré sa konalo v Pamätnej izbe E. A. Cernana v utorok 21. mája 2007. Aktu uvítania novonarodených občanov našej obce sa zúčastnilo spoločne so svojimi mamičkami 6 detí z celkovo 9 pozvaných.

Zúčastnených svojou básňou privítala p. Helena Kubištelová a v kultúrnom programe vystúpili deti spoločne so svojimi učiteľkami z Materskej školy vo Vysokej nad Kysucou. Našich najmenších spoluobčanov svojím príhovorom privítala i poslankyňa Obecného zastupiteľstva vo Vysokej nad Kysucou p. Mária Varechová:
"Vážení prítomní!
Dovoľte, aby som v našom kruhu privítala Vás všetkých, ale najmä najmenších občanov – Vaše dcéry a synov.
Vždy keď sa narodí človek zapáli sa na oblohe hviezda, hovorí staré ľudové porekadlo. A tie  hviezdy vidíme i my dnes tu v tejto miestnosti, kde sa zapaľujú hviezdičky týchto maličkých detí. Ako malé, krásne hviezdy svietia očká našich najmenších spoluobčanov.
A čo všetko vidí matka a otec v očiach svojho dieťaťa? Predstavuje si, ako bude s láskou sledovať jeho prvé krôčiky, presiaknutá šťastím počúvať jeho pôvabné džavotanie, odpovedať na jeho prvé otázky, snívať čo z neho bude, či bude šťastné. A ono drieme zatiaľ s pästičkami zavretými, odkázané na Vašu starostlivosť. Hľadáte v jeho tváričke svoje črty a črty svojho muža, veď je kvetom Vašej lásky, najkrajším kvetom, aký dáva život. Prišlo preto, že ste sa rozhodli dať človeku život. Nezabudnite na to, že toto dieťatko bude vždy a vo všetkom potrebovať lásku, ochranu a starostlivosť Vás oboch. Vy mu pofúkate odreté kolená zotriete každú slzu, uchlácholíte boľavé  srdiečko, poradíte, pomôžete, dodáte novú  silu.
Chráňte svoje dieťa, majte pre neho pochopenie milujte ho trpezlivo, vychovajte z neho človeka čistého a otvoreného srdca. Iste, budete mať veľa starostí pokiaľ z neho vychováte samostatného človeka, ale dobrou starostlivosťou o jeho telesné a duševné zdravie dáte svojmu dieťaťu najcennejší dar do života.
Prajeme Vám, aby mu hrejivý dotyk Vašich dlaní nedal zabudnúť na pevný stôl domova a aby sa k nemu rado vracalo.
Želáme Vám, milí rodičia, vo Vašom veľkom, krásnom ale aj zodpovednom poslaní veľa úspechov, optimizmu a elánu, nech sa splnia Vaše nádeje a Vášmu dieťaťu v zdraví a šťastí prežitý život, nech sa uskutočnia jeho túžby a ciele."

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

 Sample Image

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logobiblicka zahrada