TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Sample ImagePodobne ako každý kalendárny rok, v čase slávenia sviatku sv. Mikuláša, i tento rok pokračovala naša obec v tradícia organizovania stretnutia vysockých detí so sv. Mikulášom v Kultúrnom dome.
Už od štvrtej hodiny sa pred kultúrnym domom zhromažďovali hlúčiky detí, ktoré chceli aspoň jedným očkom nakuknúť za dvere sály kultúrneho domu, kde už poctivo trénovali a robili posledné úpravy na svojom kultúrnom predstavení, deti zo ZŠ E. A. Cernana. Už tradične, tí najmenší, prišli v doprovodne svojich „nebojácnych“ rodičov, nakoľko všetci asi zdieľali názor jedného z nich, ktorý povedal: „Ja sa čerta bojím, ale môj otec, ten by mu kožuch vyprášil, preto je tu so mnou!“

Celý program sa začal presne o 17:00 hod. Ako prví sa predstavili s pripraveným programom naši najmenší škôlkári , ktorí svoje číslo ukončili parádou nazvanou Let´s dance. Nesklamali ani žiaci zo ZŠ E. A. Cernana, ktorí všetkým svojimi básňami a piesňami pripomenuli, že čas vianočný je tak povediac už za dverami. Krásnu bodku za celým programom urobili dokonalé vysocké mažoretky.
Hlavné zdesenie ale zároveň i prekvapenie však nastalo, keď moderátor oznámil, že Mikuláš i zo svojimi pomocníkmi je už v budove kultúrneho domu. Bola to naozaj pravda. O pár sekúnd do zhasnutej sály naozaj vstúpil skutočný Mikuláš a dvaja anjeli, ktorí niesli košíky plné darčekov. Akonáhle vystúpil celý sprievod na javisko, do sály doslova vtrhli dve rozzúrené čertiská! To bolo kriku a „jakotu“! Mikuláš však otvoril veľkú červenú Knihu hriechov a ako hľadal tak hľadal, žiadne neposlušné deti z Vysokej nad Kysucou v nej nenašiel. To bolo šťastie a čerti sa ukľudnili. Potom prišlo to na čo všetci v sále čakali – začali sa rozdávať darčeky!!! Mikuláš ich vo Vysokej nad Kysucou rozdal naozaj „neúrekom“, veď Hornom Kelčove a v Ústredí sa darčeku poradovalo spolu až 470 detí!!!
Odmenení boli i všetci organizátori a tí dokonca najviac – veď existuje väčšia odmena ako je radosť v detských očiach!?

Dobrý večer milé deti
dobrý večer ockovia aj mamy
však nám ten čas rýchlo letí?
Minulo sa leto, prešla jeseň a zas som tu s vami.

Idem z ďalekej hviezdnej krajiny
a prišiel som aj do vašej dediny.
Z krajiny takej kde svietia len jasné hviezdičky,
prišiel som sa na vás pozrieť milé detičky.

Spolu so mnou prišli aj anjeli milí
aby ste sa s nimi všetci potešili
ale cestou – ani neviem kde sa vzali
aj čierne čertiská na sane mi naskákali.

A kým ste tu všetci na mňa čakali,
pekne ste spievali, recitovali aj tancovali,
tak z darčekov čo v týchto košoch mám
každému z vás teraz jeden dám.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo