Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb_ocenenie_pivko_01Obec Vysoká nad Kysucou s nadšením každoročne víta ponuku Kysuckej kultúrnej nadácie na predloženie návrhu výnimočných osobností kultúrneho, spoločenského, športového či podnikateľského prostredia z radov obyvateľov našej obce či našich vzácnych rodákov, ktorým by bolo možné udeliť výnimočné ocenenie Osobnosť Kysúc. Možnosť navrhnúť  výnimočné osobnosti z radov našich obyvateľov i rodákov využila obec Vysoká nad Kysucou v auguste kalendárneho  roku 2013.


Tejto pocty sa v minulosti dostalo manželom Pavlovi a Amálii Kužmovcom, Jozefovi Martikánovi, Jaroslavovi Veličkovi a 5 januára 2014 si predstížne ocenenie Osobnosť Kysúc 2013, počas Novoročného trojkráľového koncertu v Čadci, prevzal za humánnu činnosť pán Mgr. Milan Pivko - pedagóg, dlhoročný riaditeľ jediného detského domova na Horných Kysuciach vo Vyšnom Kelčove, dlhoročný predseda celoslovenského zväzu detských domovov, dlhoročný člen speváckeho zboru Kysuca. Svoj život zasvätil práci s deťmi a to nie len výchovou, ale predovšetkým neúnavnou starostlivosťou o deti, ktoré stratili to najcennejšie čo dieťa môže mať – rodinu. Jeho zásluhou dnes vo Vysokej nad Kysucou - Vyšný Kelčov stojí moderný detský domov. Akoby i to bolo málo, svojou iniciatívou sa najväčším podielom zaslúžil o výstavbu detského domova pre mentálne postihnuté deti na Semeteši. Jeho neúnavnú prácu okrem iného i v prospech samotnej obce zastavila náhla choroba, ktorá ho prinútila odísť s podlomeným zdravím do invalidného dôchodku.

K tomuto významnému oceneniu mu počas slávnosného ceremoniálu prišiel zablahoželať i starosta obce Mgr. Anton Varecha a samozrejme i najbližší rodinný príbuzní. Mgr. Milan Pivko sa tak zaradil medzi výnimočných ľudí, ktorí svojou prácou a životom šíria dobré meno nie len našej obce, ale i celých Kysúc.

Obec Vysoká nad Kysucou bola a naďalej i je rodiskom ľudí, na ktorých ocenenie Osobnosť Kysúc ešte len čaká a možno o rok to bude ...

Tejto pocty sa v minulosti dostalo manželom Pavlovi a Amálii Kužmovcom, Jozefovi Martikánovi, Jaroslavovi Veličkovi a 5. januára 2014 si predstížne ocenenie Osobnosť Kysúc 2013, počas Novoročného trojkráľového koncertu v Čadci, prevzal za humánnu činnosť pán Mgr. Milan Pivko - pedagóg, dlhoročný riaditeľ jediného detského domova na Horných Kysuciach vo Vyšnom Kelčove, dlhoročný predseda celoslovenského zväzu detských domovov, dlhoročný člen speváckeho zboru Kysuca. Svoj život zasvätil práci s deťmi a to nie len výchovou, ale predovšetkým neúnavnou starostlivosťou o deti, ktoré stratili to najcennejšie čo dieťa môže mať – rodinu. Jeho zásluhou dnes vo Vysokej nad Kysucou - Vyšný Kelčov stojí moderný detský domov. Akoby i to bolo málo, svojou iniciatívou sa najväčším podielom zaslúžil o výstavbu detského domova pre mentálne postihnuté deti na Semeteši. Jeho neúnavnú prácu okrem iného i v prospech samotnej obce zastavila náhla choroba, ktorá ho prinútila odísť s podlomeným zdravím do invalidného dôchodku.

K tomuto významnému oceneniu mu počas slávnosného ceremoniálu prišiel zablahoželať i starosta obce Mgr. Anton Varecha a samozrejme i najbližší rodinný príbuzní. Mgr. Milan Pivko sa tak zaradil medzi výnimočných ľudí, ktorí svojou prácou a životom šíria dobré meno nie len našej obce, ale i celých Kysúc.

Obec Vysoká nad Kysucou bola a naďalej i je rodiskom ľudí, na ktorých ocenenie Osobnosť Kysúc ešte len čaká a možno o rok to bude ...

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logobiblicka zahrada