Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb_kuzmovci_cena_mesta_cadca_12Snáď kvôli každodenej rutine a jednoduchej dennej ľudskosti, považujeme mnohých ľudí, ktorí žijú medzi nami za obyčajných či všedných, neuvedomujúc si ich jedinečnosť, výnimočnosť a vzácnosť. Takými ľuďmi, na ktorých je právom hrdá i Obec Vysoká nad Kysucou, ako na svojich občanov,  sú i manželia Kužmovci.

Popri mnohých ocenenia, ktoré získali za svoj prínos a šírenie ľudovej kultúry, medzi ktorými nechýba ani Cena obce Vysoká nad Kysucou, si manželia Mgr. Pavol Kužma a Mgr. Amália Kužmová dňa 4. mája 2012 o 16:00 hod. prevzali z rúk primátora mesta Čadce Ing. Milana Guru najvyššie ocenenie aké môže samospráva udeliť -  Čestný občan/občianka mesta Čadca.
Okrem najbližších rodinných príslušníkov, prišlo oceneným zablahoželať  mnoho priateľov, umeleckých „súputnikov“ a samozrejme i starosta obce Vysoká nad Kysucou Mgr. Anton Varecha.
Svojou nezištnou prácou s deťmi a mládežou v ďalekom svete zviditeľnili nie len mesto Čadca či našu obec, ale i celý región Kysúc. Obec Vysoká nad Kysucou je preto právom hrdá na oboch laureátov ako svojich obyvateľov, ktorí na jej území našli rodinné a pracovné zázemie  a snáď i mnoho umeleckej inšpirácie ...
Popri mnohých ocenenia, ktoré získali za svoj prínos a šírenie ľudovej kultúry, medzi ktorými nechýba ani Cena obce Vysoká nad Kysucou, si manželia Mgr. Pavol Kužma a Mgr. Amália Kužmová dňa 4. mája 2012 o 16:00 hod. prevzali z rúk primátora mesta Čadce Ing. Milana Guru najvyššie ocenenie aké môže samospráva udeliť -  Čestný občan/občianka mesta Čadca.Okrem najbližších rodinných príslušníkov, prišlo oceneným zablahoželať  mnoho priateľov, umeleckých „súputnikov“ a samozrejme i starosta obce Vysoká nad Kysucou Mgr. Anton Varecha.Svojou nezištnou prácou s deťmi a mládežou v ďalekom svete zviditeľnili nie len mesto Čadca či našu obec, ale i celý región Kysúc. Obec Vysoká nad Kysucou je preto právom hrdá na oboch laureátov ako svojich obyvateľov, ktorí na jej území našli rodinné a pracovné zázemie  a snáď i mnoho umeleckej inšpirácie ...

{gallery}fotogaleria/Kuzmovci{/gallery} 

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logobiblicka zahrada