Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb gymnasticka sutaz IMG 20220205 104654Športový klub Gymnastika Kelčov, ako zástupca Slovenských gymnastických klubov, reprezentujúcich Kysuce a obec Vysoká nad Kysucou sa zúčastnil súťaže v športovej gymnastike určenej pre pretekárky vyššej triedy.

Súťaž bola taktiež určená pre gymnastky nižšieho veku od roku 2017 do roku 2014. Pôvodne Kelčovský športový klub mali reprezentovať 4 pretekárky, ale z dôvodu karantén sa súťaže zúčastnili iba 2 gymnastky. Avšak naše Kysucké gymnastky sa postarali o veľké prekvapenie, pretože to bola ich premiéra na súťaži vyššej kategórie, gymnastiky aj tak obsadili skvelé pozície.

Najviac žiarila Terezka Rokyčáková, ktorá obsadila nádherné 2. medailové miesto. Bolo to veľké prekvapenie , no aj tak trochu šok pre všetkých, pretože sa očakávalo, že takéto pozície obsadia gymnastky z iných, roky zavedených športových klubov. Terezka zabudla na jednom náradí predviesť jeden prvok, takže jej výkon ašpiroval aj na zlatú medailu. Trénersky tím, s väzbou na veľké úspechy Terezky, ponúkol rodine tréningy aj v Českej republike a zvažuje sa v budúcnosti možná účasť Terky aj na súťaži najvyššej triedy. Ako druhá gymnastka Zarka Šmahajčíková sa tiež skvele predviedla. Obsadila krásne 4. miesto a od tretej medailovej pozície ju delili iba dve desatiny bodu. Aj Zarka s väzbou na jej výkon dostala možnosť tiež pravidelne trénovať v Českej republike.

Ďakujeme gymnastkám za skvelé reprezentovanie nášho športového klubu, obce Vysoká nad Kysucou, Kysuckých gymnastiek na takto prestížnej súťaži vyššej kategórie športovej gymnastiky.

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo