Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Sample ImageJe pochopiteľné, že počas letných prázdnin, areály základných škôl zívajú prázdnotou. Toto pravidlo však neplatilo v sobotu 26. júla pre areál ZŠ E. A. Cernana vo Vysokej nad Kysucou. Na miestnom antukovom ihrisku sa totižto konal v poradí už 6. ročník futbalového turnaja v malom futbale, ktorý nesie názov Memoriál Petra Chvasteka. Do turnaja sa prihlásilo 8 mužstiev: KB Team, Ku&spol., Tornádo, EM Vredlavka st., Oranies Závodie 6, 2. FC Korheľ, Hybná páka a A&T.

Po 7 hodinovom zápolení, ktoré dva krát prerušila dažďová sprcha, sa do semifinále prebojovali mužstvá EM. Vredlavka st., KB Team, Hybná páka a Oranies Závodie 6. Povestné finálové brány sa však otvorili iba mužstvám EM Vredlavka st. a KB Team, ktoré mimochodom už na seba narazili v základnej skupine. Kto čakal taktickú „šachovú“ partiu ten sa mýlil. KB Team do 5. minúty vyhrával už 2:0! Hráči EM Vredlavka st. sa po tejto spŕške ihneď postavili na nohy a polčas už bol nerozhodný - 2:2. Šachová partia sa začala až po obrátke.  Jej rozuzlenie prišlo len pár minút pred samotným koncom, keď sa mužstvu EM Vredlavka st. podarilo dať víťazný gól, ktorým si zabezpečilo absolútne víťazstvo v turnaji a zároveň EM Vredlavka st.  sa stalo i historicky prvým mužstvom, ktoré tento turnaj vyhralo už tri krát. Hernú a morálnu úroveň turnaja pozdvihlo i svojim dokonalým výkonom rozhodcovské duo -  Miroslav Petrák a Štefan Greňo.
Konečné poradie na prvých štyroch miestach: 1. EM Vredlavka st., 2. KB Team, 3. Oranies Závodie 6, 4. Hybná páka.
Najlepším strelcom turnaja sa stal Milan Kupšo. Najlepším brankárom bol Peter Papajčík a za najlepšieho hráča bol vyhlásený Jozef Jurčo.

No a takto tento futbalový deň videl fotograf Peter Horňák ...