V nedeľu 7. októbra 2018 sa konal 12. ročník Behu na chatu Kmínek, ktorého usporiadateľmi sú Občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou, Róbert Gajdoš – chata Kmínek a Obec Vysoká nad Kysucou.
O tom, že sa beh dostáva do povedomia bežcov svedčí fakt, že tohto ročníka sa zúčastnilo celkom 78 pretekárov (20 z Českej republiky a 1 z Poľska).
Príjemné jesenné počasie a suchá trať prispeli k prekonaniu mužského traťového rekordu, ktorého držiteľom bol od roku 2012 Marián Dávidík z Kobry Bratislava časom 23:00 min. Nový traťový rekord vytvoril Marek Chrascina z 1. Běžeckého Jablunkov časom 22:09 min.
Poďakovanie za prispenie k perfektnému priebehu preteku patrí všetkým 16-tim organizátorom a tiež kolektívu chaty Kmínek za výdatné občerstvenie pretekárov po skončení behu.
Text: Anton Opial
Kompletné výsledky behu si môžete prečítať nižšie:
Poradie |
Meno a priezvisko |
Oddiel |
Čas min:sek |
Muži do 39 rokov |
|||
1. |
Marek Chrascina |
1. Běžecký Jablunkov (CZ) |
22:09 |
2. |
Lukáš Martinka |
Tour de Považie – Považská Bystrica |
24:48 |
3. |
Matej Valuch |
Agilus Nová Dubnica |
25:15 |
4. |
Patrik Rehák |
AK Čadca |
26:37 |
5. |
Jozef Mitala |
Kubica sport Žilina |
26:41 |
6. |
Michal Letko |
Tour de Považie – Jasenica |
28:19 |
7. |
Martin Kawulok |
Hrádek ve Slezsku (CZ) |
28:25 |
8. |
Lukáš Rafaj |
AK Čadca |
29:02 |
9. |
Martin Hatňančík |
Tour de Považie – Považská Bystrica |
29:02 |
10. |
Vladimír Kormanec |
Tatran Krásno nad Kysucou |
29:28 |
11. |
Martin Capek |
Čadca-Čadečka |
30:15 |
12. |
Michal Bušovský |
Súľov |
31:16 |
13. |
Michal Krčmárik |
Klub Žarec Čadca |
32:34 |
14. |
Stanislav Olejko |
Kysuce Team |
33:13 |
15. |
Peter Luptovec |
AK Čadca |
33:26 |
16. |
Lukáš Suchánek |
KHB Radegast (CZ) |
36:29 |
17. |
Židzík Kristián |
Makov |
37:02 |
Muži 40 – 49 roč. |
|||
1. |
Ondřej Horák |
KHB Radegast (CZ) |
24:04 |
2. |
Tibor Ponek |
TK Žabka Čadca |
26:50 |
3. |
Ľuboslav Kučák |
KKM Čadca |
26:26 |
4. |
Petr Vymazal |
Olomouc (CZ) |
28:39 |
5. |
Tibor Šumpík |
Žilina |
28:57 |
6. |
Václav Rylko |
1. Běžecký Jablunkov (CZ) |
29:22 |
7. |
Milan Slivka |
TK Žabka Čadca |
30:20 |
8. |
Pavol Mizera |
Kysuce Team |
31:01 |
9. |
Vladimír Pawlus |
Čadca |
31:29 |
10. |
Petr Čmiel |
Mosty u Jablunkova (CZ) |
34:08 |
11. |
Michal Židzík |
Makov |
37:02 |
12. |
Marián Bohovič |
Krásno nad Kysucou |
38:33 |
13. |
Jiří Volek |
Ostrava (CZ) |
42:47 |
Muži 50 – 59 roč. |
|||
1. |
Ľuboš Kováčik |
Súľov-Hradná |
25:30 |
2. |
Ján Jurčík |
KKM Čadca |
25:47 |
3. |
Jiří Zátopek |
AKEZ Kopřivnice (CZ) |
29:20 |
4. |
Jaroslav Tarana |
Čierne |
29:56 |
5. |
Július Pšenica |
Zlín (CZ) |
31:35 |
6. |
Vladislav Vrana |
TJ Slovan Skalité |
32:50 |
7. |
Jozef Kadura |
Krásno nad Kysucou |
33:49 |
8. |
František Poštek |
KAOS Krásno nad Kysucou |
34:20 |
9. |
Radomír Šnevajs |
KHB Radegast (CZ) |
35:49 |
10. |
Ján Jaroš |
KKM Čadca |
37:39 |
11. |
Štefan Groš |
S.K.V.K. |
38:32 |
12. |
Emil Cisárik |
KKM Čadca |
39:46 |
13. |
Libor Pečenka |
KHB Radegast (CZ) |
47:55 |
Muži 60+ roč. |
|||
1. |
Pavol Jankech |
Trenčín |
30:13 |
2. |
Tadeusz Jasek |
PZLAM Polska (PL) |
30:24 |
3. |
Bronislav Walek |
Hrádek ve Slezsku (CZ) |
31:57 |
4. |
Miroslav Přívětivý |
Příbor (CZ) |
33:45 |
5. |
Ján Jurina |
Bokami Západných Tatier |
34:46 |
6. |
Petr Tvrdzík |
1. Běžecký Jablunkov (CZ) |
36:12 |
7. |
Jozef Majerík |
KKM Čadca |
40:53 |
8. |
Ján Slivkaq |
KKM Čadca |
42:15 |
9. |
Vladimír Ballek |
NW Prešov |
47:28 |
Ženy do 39 rokov |
|||
1. |
Václavková jana |
TJ Liga 100 Olomouc (CZ) |
37:10 |
2. |
Denisa Zemaníková |
AK Čadca |
39:45 |
3. |
Katarína Hatňančíková |
Tour de Považie – Považská Bystrica |
40:04 |
Ženy 40+ roč. |
|||
1. |
Marie Delingerová |
Fortex Moravský Beroun (CZ) |
29:04 |
2. |
Margita Kirkpatrick |
Goral Maraton Raková |
33:13 |
3. |
Alena Pawlusová |
TK Žabka Čadca |
34:31 |
4. |
Slávka Zelníková |
Čadca |
36:18 |
5. |
Danica Takáčová |
AK Čadca |
44:13 |
6. |
Mária Marcibálová |
KKM Čadca |
54:09 |
Juniori |
|||
1. |
Marek Krišica |
1. Běžecký Jablunkov (CZ) |
27:51 |
2. |
Tomáš Pyter |
TK Žabka Čadca |
28:35 |
3. |
Pavol Baroňák |
TJ Slovan Skalité |
28:36 |
4. |
Adam Jarábek |
TOM Tulák Čadca |
31:36 |
Juniorky |
|||
1. |
Soňa Likačová |
Čadca |
49:43 |
2. |
Laura Lašová |
Čadca |
49:43 |
Starší žiaci |
|||
1. |
Tibor Hurík |
ŠKP Žilina |
31:15 |
2. |
Juraj Ponek |
T K Žabka Čadca |
35:35 |
3. |
Marek Kováčik |
T K Žabka Čadca |
36,18 |
4. |
Samuel Šnevajs |
KHB Radegast (CZ) |
64:47 |
Staršie žiačky |
|||
1. |
Chiara Jánošíková |
Zborov nad Bystricou |
39:23 |
2. |
Anna Šnevajsová |
KHB Radegast (CZ) |
40:53 |
3. |
Nicol Jánošíková |
Zborov nad Bystricou |
42:46 |
4. |
Lija Gajdošová |
KHB Radegast |
48:41 |
5. |
Zuzana Sehnalová |
KHB Radegast (CZ) |
52:31 |
Muži Vysoká nad Kysucou |
|||
1. |
Marián Ponek |
Vysoká nad Kysucou |
34:31 |
2. |
Ján Janský |
Vysoká nad Kysucou |
43:15 |
Fotografie z behu pre vás vyhotovil pán František Papík ...