Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb 005Na želanie viacerých pravidelných účastníkov  populárneho turistického pochodu Vysocká deviatka zmenil usporiadateľ, Klub turistiky Vysoká nad Kysucou, trasu tohtoročného 13. ročníka a Vysocká deviatka bola z takmer troch štvrtín „makovská“. Jednotlivé občerstvenia na trase poskytovali Penzión Poľana, Penzión Makov, Reštaurácia Trojačka, Motorest Bumbálka, Masarykova Chata, chata Sněžná, jedna občerstvovačka na Hluchánke bola vo vlastnej réžii, a Gazdovský šenk Vyšný Kelčov.

 

Usporiadatelia mali stanovený limit 130 účastníkov, pre ktorých bolo okrem čapovaného piva podávané pestré občerstvenie k pivu, ale celkový počet bol vyšší ako 150.

Účastníci boli s ohľadom na ich bezpečnosť medzi Penziónom Makov a Reštauráciou Trojačka prevezení autobusom kyvadlovým spôsobom. Aj to spolu s atraktívnou trasou, ideálnym počasím a dobre zabezpečenou organizáciou prispelo k všeobecnej spokojnosti. Pobyt v cieli všetkým ešte spríjemnila „diskotéka“ v ľudovom tóne a tak najvytrvalejší účastníci odchádzali domov posledným autobusovým spojom pred pol ôsmou večer.

Atmosféru pochodu vám priblížia fotografie účastníkov Dušana Šrenkela a Zdena Vasilišina ...

 

Text: Anton Opial

 

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo