V piatok 21. apríla 2017 usporiadalo Občianske združenie Voľný čas a Obec Vysoká nad Kysucou 12. ročník Behu na Vrchrieku. Cieľ preteku bol tento rok až na vrchole Galkova v nadmorskej výške 850 m.
Pretek sa konal v dvoch častiach: pre žiakov ZŠ, ktorí mali trate na lúkach nad cintorínom a beh na hlavnej trati na vrchol Galkova pre kategórie počnúc juniormi (16-18. roč.) až po mužov 60 ročných a starších.
Celú akciu zabezpečoval 23 členný organizačný kolektív vrátane 4 členov DHZ Vysoká nad Kysucou.
Hlavným sponzorom akcie bol Wincott SK s.r.o. Vysoká nad Kysucou 228
Niekoľko štatistických údajov:
- celkom sa behu zúčastnilo 78 pretekárov.
* z toho 31 v žiackych kategóriách a 47 na hlavnej trati
* z Vysokej nad Kysucou 2 škôlkári, 7 žiakov ZŠ, a 3 dospelí
- preteku sa zúčastnili pretekári z 26-tich obcí (z toho z piatich v ČR)
- najmladší účastníci - Varecha Šimon a Papajčíková Adela z Vysokej nad Kysucou
- najstarší účastník – Chytil Vladimír, Všechovice, okres Kroměříž
- najvzdialenejší účastník – Páleník Ervín, Trenčín
Kompletné výsledky:
Por. | Priezvisko a meno | Miesto/Klub | Čas v min. | |
Najmladšie žiačky (1.-2. roč.) dĺžka trate 130 m | ||||
1. | Balážová Anna | Baláž extreme team Ostrava | 00:44 | |
2. | Papajčíková Adela – 4 roky | Vysoká nad Kysucou | 01:17 | |
Najmladšií žiaci (1.-2. roč.) dĺžka trate 130 m | ||||
1. | Varecha Matúš | Vysoká nad Kysucou | 00:40 | |
2. | Vagenfal Adam | Vysoká nad Kysucou | 00:43 | |
3. | Kubištel Marek | Vysoká nad Kysucou | 00:44 | |
4. | Papajčík Matej | Vysoká nad Kysucou | 00:50 | |
5. | Kotlár Lukáš | DD Vysoká, Horný Kelčov | 00:55 | |
6. | Varecha Šimon – 4 roky | Vysoká nad Kysucou | 01:13 | |
Mladšie žiačky (3.-4. roč.) dĺžka trate 260 m | ||||
1. | Jánošíková Chiara | AK Čadca | 01:38 | |
2. | Malíková Magdaléna | Čadca | 01:46 | |
3. | Štrkáčová Emília | DD Bytča | 02:23 | |
4. | Dormanová katarína | Vysoká nad Kysucou | 03:22 | |
Mladší žiaci (3.-4. roč.) dĺžka trate 260 m | ||||
1. | Nevedel Nikolas | Zborov nad Bystricou | 01:43 | |
2. | Vagenfal Tomáš | Vysoká nad Kysucou | 01:54 | |
3. | Rác José | DD Vysoká, Horný Kelčov | 01:56 | |
4. | Bongilaj Alan | DD Bytča | 02:00 | |
5. | Papajčík Peter | Vysoká nad Kysucou | 02:19 | |
6. | Baláž Jean | DD Bytča | 02:47 | |
Staršie žiačky (5.-6. roč.) dĺžka trate 650 m | ||||
1. | Jánošíková Nicol | AK Čadca | 02:47 | |
2. | Adamcová Katarína | Vysoká nad Kysucou | 03:27 | |
3. | Kotlárová Sabina | DD Vysoká, Horný Kelčov | 04:27 | |
4. | Uhlíchová Ingrid | DD Vysoká, Semeteš | 04:43 | |
Starší žiaci (5.-6. roč.) dĺžka trate 650 m | ||||
1. | Koliba Jozef | DD Vysoká, Horný Kelčov | 02:23 | |
2. | Kišoň Patrik | DD Vysoká, Semeteš | 03:51 | |
Najstaršie žiačky (7.-9. roč.) dĺžka trate 800 m | ||||
1. | Kretová Petra | DD Bytča | 04:43 | |
2. | Balážová Elin | DD Bytča | 08:02 | |
Najstarší žiaci (7.-9. roč.) dĺžka trate 800 m | ||||
1. | Krišica Marek | 1.Bežecký Jablunkov | 03:16 | |
2. | Rác Diego Mário | DD Vysoká, Horný Kelčov | 03:28 | |
3. | Tomaščík Stanislav | DD Vysoká, Horný Kelčov | 05:13 | |
4. | Tomaščík Michal | DD Vysoká, Horný Kelčov | 05:23 | |
5. | Baláž Diego | DD Vysoká, Semeteš | 05:57 | |
Hlavná trať dĺžka 3,4 km + 320 m | ||||
Juniori : | ||||
1. | Baroňák Pavol | TJ Slovan Skalité | 21:49 | |
2. | Šumský Dominik | Krásno nad Kysucou | 30:41 | |
Ženy -39 roč. | ||||
1. | Esentierová Adela | Baláž extreme team Ostrava | 21:41 | |
2. | Trebulová Kristína | AK Čadca | 25:04 | |
3. | Pialová Janka | Maratón klub Rajec | 25:37 | |
4. | Zemaníková Denisa | AK Čadca | 26:55 | |
Ženy - 40+ roč. | ||||
1. | Kirkpatrick Margita | Goral Maratón Raková | 21:41 | |
2. | Takáčová Danica | AK Čadca | 30:23 | |
3. | Zelníková Slávka | Čadca | 30:23 | |
Muži -39 r. | ||||
1. | Štefina Štefan | Dubnica nad Váhom | 18:06 | |
2. | Rehák Patrik | Trstená | 18:14 | |
3. | Pastorek Peter | Behám pre radosť | 18:49 | |
4. | Chmatil Ľuboš | Nová Dubnica | 19:20 | |
5. | Kaleta dDaniel | Hrádek ve Slezsku | 19:56 | |
6. | Capek Martin | Čadečka | 20:44 | |
7. | Pavlík Ivan | AK Spartak Dubnica n/ Váhom | 21:00 | |
8. | Pawlus Vladimír | TK Žabka Čadca | 21:10 | |
9. | Kormanec Vladimír | TJ Tatran Krásno | 22:08 | |
10. | Takáč Daniel | AK Čadca | 22:58 | |
11. | Krčmárik Michal | Čadca-Žarec | 24:46 | |
12. | Piala Ján | Maratón klub Rajec | 25:37 | |
13. | Jašurek Martin | Čierne | 26:34 | |
14. | Kučák František | KKM Čadca | 30:23 | |
Muži -49 r. | ||||
1. | Jurčík Ján | KKM Čadca | 18:38 | |
2. | Ponek Tibor | CK Turzovka | 18:43 | |
3. | Kupka Anton | KKM Čadca | 18:54 | |
4. | Kučák Ľuboslav | KKM Čadca | 19:30 | |
5. | Čierňava Ľuboslav | Goral maratón Čadca | 20:49 | |
6. | Mikula Jaroslav | KKM Čadca | 22:53 | |
7. | Bacula Slavomír | KKM Čadca | 25:06 | |
Muži – 59 r. | ||||
1. | Sventek Ladislav | Goral maratón Čadca | 19:05 | |
2. | Páleník Ervín | Trenčín | 19:33 | |
3. | Baláž Roman | Baláž extreme team Ostrava | 20:34 | |
4. | Vrana Vladislav | TJ Slovan Skalité | 20:59 | |
5. | Hudec Marián | KBPŠ Púchov | 21:16 | |
6. | Cisarík Emil | KKM Čadca | 25:09 | |
7. | Groš Štefan | S.K. Valašské království | 26:11 | |
8. | Ballek Vladimír | Maras team Prešov | 32:15 | |
Muži 60+ roč. | ||||
1. | Walek Bronislav | Hrádek ve Slezsku | 23:34 | |
2. | Jurina Ján | TJ Roháče | 23:42 | |
3. | Přívětivý Miroslav | DD Všechovice | 23:55 | |
4. | Zahatlan Štefan | Turzovka | 28:16 | |
5. | Chytil Vladimír | DD Všechovice | 28:41 | |
6. | Slivka Ján | KKM Čadca | 28:55 | |
Vysočania - ženy | ||||
1. | Janská Zuzana | Vysoká nad Kysucou | 44:47 | |
Vysočania – muži | ||||
1. | Valašík Valter | Wincottpeople Vysoká | 25:55 | |
2. | Janský Milan | Vysoká nad Kysucou | 31:08 |
Text: Anton Opial
Foto: Ján Chromík