TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb lupeznicky pochod2015 08Týždeň po odložení Lúpežníckeho pochodu pre daždivé počasie už panovalo počasie presne na želanie – jasné a suché.  A tak si každý, kto sa rozhodol zúčastniť v piatok 2.10.2015 12. ročníka Lúpežníckeho pochodu,  určite vychutnal perfektnú atmosféru, ktorá už tradične patrí k tejto akcii.  Takýto zážitok neprežívame počas roka často. Veď kto by sa bez príčiny išiel prechádzať lesom v nočnej tme.

Ale prejsť sa spoločne a navyše počas prechádzky postretať aj rozprávkové bytosti, ktoré nikomu neublížia, to už dôvodom je. A tak sa po roku opäť stretli ježibaby, čerti, lúpežníci, víly, vodník aj včielka Mája s princeznou s vyše dvoma stovkami účastníkov, z ktorých bolo 115 zaregistrovaných detí, na už všetkým známej rozprávkovej trase. Zážitok zaiste ešte umocnil aj malý ohňostroj, ale najväčšiu radosť mali detskí účastníci určite z perníčkov z ozajstnej perníkovej chalúpky a darčekov, ktoré dostali od princeznej s včielkou Májou úplne na záver. A tým, čo si ho doma odložia, určite tento zážitok aj po rokoch pripomenie pekný farebný pamätný list.

V mene všetkých, ktorým sa táto akcia páčila, patrí poďakovanie obetavým maskám a ostatným usporiadateľom vydareného podujatia.

 

Text: Anton Opial

Foto: Anton Opial, Ján Varecha

 

Na pripomenutie atmosféry aspoň niekoľko fotografií ...

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo