TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Ping pong údajne vznikom asi pred dvoma tisícročiami, no do Európy ho z Japonska doviezli až v 80-tych rokoch 19. storočia Angličania.
Skutočným začiatkom stolného tenisu bol však tenis, ktorý sa jeho nadšenci snažili počas zimných mesiacov preniesť do sálového prostredia - na stôl.
thumb_noviny_a_ping_pong_012Ping pong údajne vznikom asi pred dvoma tisícročiami, no do Európy ho z Japonska doviezli až v 80-tych rokoch 19. storočia Angličania. Skutočným začiatkom stolného tenisu bol však tenis, ktorý sa jeho nadšenci snažili počas zimných mesiacov preniesť do sálového prostredia - na stôl.

Odtiaľ teda stolný tenis. Z Anglicka sa v roku 1909 dostal okrem okolitých krajín vo vtedajšom Rakúsko-Uhorsku aj na Slovensko.
Aj v súčasnej dobe, keď sa zdá, že sú in atraktívnejšie druhy športu, existujú ľudia, ktorí vyznávajú šport čo má tradíciu, potrebuje určitú dávku „dovednosti“ a hlavne sa dá pri ňom aj zdravo zasúťažiť a porovnať si svoje schopnosti s inými.
V sobotu 8. marca 2014 sa v telocvični ZŠ v Hornom Kelčove zišlo 34 záujemcov o súťaž v stolnom tenise, ktorú spoločne s DHZ Horný Kelčov usporiadalo občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou a zúčastnení súťažili celkom v 7-mich vekových kategóriách.
Odborníci tvrdia, že stolný tenis patrí medzi najrýchlejšie športové hry na svete, no nie každému súťažiacemu sa to počas súťaže darilo. V tomto prípade však vôbec nešlo o zápis do Guinessovej knihy rekordov v kategórii dosiahnutej rýchlosti hry, ale zápal a snaha o podanie čo najlepšieho výkonu sa rozhodne nedala uprieť ani jednému súťažiacemu.

Takmer štvor hodinové zápolenie prinieslo napokon takéto výsledky:

Žiaci 1.-5. ročník – počet súťažiacich 4
1. Jančík Filip,  2. Jedinák Michal,  3. Čerňan Adam – všetci Vysoká 

Žiaci  6.-9. ročník – počet súťažiach 5
1. Jančík Erik, Vysoká, 2. Hašpica Patrik, DD H. Kelčov, 3. Vanek Adam, H. Kelčov

Žiačky 6.-9. ročník – počet súťažiacich 2
1. Kaňáková Miroslava, Korňa, 2. Jankovská Lenka, DD H. Kelčov

Juniori – počet súťažiach 5
1. Mlkvik Jakub, H. Kelčov, 2. Skorčík Jakub, Korňa, 3. Jankech Gabriel, Vysoká

Ženy – počet súťažiacich 4
1. Jankovská Erika, 2. Jankovská Emília, 3. Ulčáková Silvia - všetky DD H. Kelčov

Muži do 39 rokov – počet súťažiacich 8
1. Jankech Tomáš, 2. Smieško Michal – obaja Vysoká, 3. Stoliga Jakub, H. Kelčov

Muži 40 roč. a starší – počet súťažiacich 6
1. Skorčík Miroslav, Korňa, 2. Jankech Jozef, Vysoká, 3. Hedera Milan, Makov

Anton Opial

Fotografie Anton Opial a Anton Ďurčanský
{gallery}fotogaleria/Volny_cas/2014/Stolny_tenis{/gallery}  

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo