O 10-tej hodine prebehol za odpočítavania starostu obce Mgr. Antona Varechu spoločný štart. Pretekári mali potom už len jeden cieľ – v čo najrýchlejšom čase prebehnúť 6,1 km dlhú trať s prevýšením 300 m cez Pokrývky, Huslov , Volarskú a Kornačovku k chate Kmínek, kde bol ich hlavný cieľ – ten fyzický. Výborne vyznačenú trať s „kontrolami“ na orientačne náročnejších miestach, za ideálneho bežeckého počasia, zvládli tí najrýchlejší tesne nad hranicou 23-och minút. Od 3/4 na 12 prebehlo vyhodnotenie preteku a odovzdanie Certifikátov za účasť a cien – vecných aj finančných, ktoré si tí najrýchlejší prevzali z rúk starostu obce Vysoká nad Kysucou Mgr. Antona Varechu a majiteľa chaty Kmínek pána Róberta Gajdoša.
Potešiteľné je po tomto ročníku konštatovanie, že Behu na chatu Kmínek sa zúčastnilo aj takmer 20 účastníkov, ktorí trasu prešli turistickým tempom. Na trasu sa samozrejme vydali v predstihu a niektorí už v cieli potom vítali pretekárov.
Za zabezpečenie zdarného priebehu akcie si zaslúži poďakovanie každý, kto sa akýmkoľvek spôsobom podieľal na jej realizácii. A nebolo ich málo – celkom 19 okrem personálu chaty Kmínek a majiteľa Pohostinstva na Nižnom Kelčove p. Milana Lajčáka, ktorému aj touto cestou ďakujeme za poskytnutie potrebných priestorov.
Anton Opial
Kompletná výsledková listina:
Por. |
Št.čís. |
Meno a priezvisko |
Čas |
Štartoval za: |
Kategória: Juniorky |
||||
1. |
12 |
Beata Szkandera |
33:50 |
1. Bežecký Jablunkov (CZ) |
2. |
11 |
Ivana Lubojacká |
35:07 |
1. Bežecký Jablunkov (CZ) |
Kategória: Juniori |
||||
1. |
13 |
Marek Chrascina |
24:58 |
1. Bežecký Jablunkov (CZ) |
2. |
5 |
Lukáš Prívara |
25:52 |
MŠK Kysucké Nové Mesto |
3. |
48 |
Patrik Žubor |
26:19 |
Radoľa |
4. |
15 |
Marek Czeczotka |
27:44 |
1. Bežecký Jablunkov (CZ) |
5. |
7 |
Juraj Michalička |
28:07 |
CYS Žilina |
6. |
18 |
Michal Židzík |
32:34 |
Makov |
7. |
36 |
Patrik Baroňák |
32:48 |
TJ Slovan Skalité |
8.-9. |
35 |
Pavol Baroňák |
42:29 |
TJ Slovan Skalité |
8.-9. |
37 |
Filip Bury |
42:29 |
TJ Slovan Skalité |
10. |
28 |
Tomász Cieciala |
43:05 |
SKI Mosty (CZ) |
Kategŕia: Ženy 19 -39 roč. |
||||
1. |
20 |
Adéla Esentierová |
28:13 |
Extrém team Ostrava (CZ) |
2. |
62 |
Marie Delingerová |
29:23 |
KHB Radegast (CZ) |
3. |
42 |
Alena Pawlusová |
35:32 |
Hory Kysúc Čadca |
4. |
16 |
Helena Czeczotková |
36:39 |
1. Bežecký Jablunkov (CZ) |
5. |
56 |
Jana Pialová |
40:19 |
Rajecké teplice |
6. |
27 |
Jana Kupková |
40:22 |
Čadca |
7. |
67 |
Lenka Chocholáčová |
49:16 |
Valašské Meziřičí (CZ) |
Kategória: Ženy 40 + |
||||
1. |
49 |
Alena Pochybová |
30:41 |
MŠK Kysucké Nové Mesto |
2. |
30 |
Danica Takáčová |
44:24 |
Čadca |
3. |
23 |
Mária Marcibálová |
45:31 |
KKM Čadca |
4. |
54 |
Amália Paulerová |
52:26 |
Čadca |
Kategória: Muži 19-39 |
||||
1. |
63 |
Andřej Horák |
23:04 |
KHB Radegast (CZ) |
2. |
8 |
Tomáš Lichý |
23:16 |
1. Bežecký Jablunkov (CZ) |
3. |
41 |
Kamil Vyhnička |
25:24 |
Manín Považská Bystrica |
4. |
51 |
Tibor Ponek |
26:28 |
Čadca |
5. |
66 |
Sehnal Tomáš |
26:31 |
KHB Radegast (CZ) |
6. |
55 |
Ján Piala |
27:29 |
Maratón klub Rajec |
7. |
25 |
Piotr Łupiežowiec |
27:44 |
MKS Centrum Dzięgielow (PL) |
8. |
45 |
Peter Vyhnička |
27:51 |
Beluša |
9. |
59 |
Petr Maťa |
28:39 |
Podhostinští Vrchaři (CZ) |
10. |
38 |
Andrej Liška |
29:04 |
Manín Považská Bystrica |
11 |
40 |
Ľuboslav Kučák |
29:29 |
Čadca |
12 |
58 |
Lukáš Suchánek |
30:13 |
KHB Radegast (CZ) |
13 |
4 |
Zbyněk Skopalík |
30:35 |
KVS Náměšť na Hané (CZ) |
14 |
6 |
Peter Janura |
30:41 |
SAG Žilina |
15 |
68 |
Peter Šutý |
31:02 |
??? |
16 |
3 |
Petr Vymazal |
31:26 |
SK Salix Grymov (CZ) |
17 |
29 |
Daniel Takáč |
32:20 |
Čadca |
18. |
10 |
Tibor Šumpíl |
32:34 |
Žilina |
19. |
46 |
Mizera Pavol |
32:50 |
KKM Čadca |
20. |
39 |
František Kučák |
34:51 |
KKM Čadca |
21. |
31 |
Daniel Kubošek |
43:11 |
Cykloklub Kysuce |
Kategória: Muži 40-49 |
||||
1. |
24 |
Tomasz Wróbel |
24:21 |
MKS Centrum Dzięgielow (PL) |
2. |
44 |
Ľuboš Kováčik |
25:24 |
Súľov |
3. |
26 |
Ján Jurčík |
26:37 |
KKM ČXadca |
4. |
21 |
Roman Baláž |
27:04 |
Extrém team Ostrava (CZ) |
5. |
19 |
Tomáš Cienczala |
28:06 |
Splašení Goroli (CZ) |
6. |
22 |
Vendo Bugáň |
28:17 |
Joging klub Dubnica nad Váhom |
7. |
2 |
Milan Holický |
28:48 |
Pardubice (CZ) |
8. |
43 |
David Hartig |
28:50 |
SK Šafrata Bohumín (CZ) |
9. |
64 |
Ivan Máčaj |
28:57 |
Stupava |
10. |
34 |
Vladislav Vrana |
29:29 |
TJ Slovan Skalté |
11. |
9 |
Kamil Lubojacki |
32:36 |
1. Bežecký Jablunkov (CZ) |
12 |
60 |
Karel Hlavica |
33:30 |
Valašské Meziřičí (CZ) |
Kategória: Muži 50-59 roč. |
||||
1. |
33 |
Jiří Zátopek |
27:51 |
AK EZ Kopřivnice (CZ) |
2. |
32 |
Bronislav Walek |
28:49 |
Hrádek ve Slezsku (CZ) |
3. |
47 |
Anton Kuba |
29:40 |
MKSS Kysucké Nové Mesto |
4. |
57 |
Ľubomír Madaj |
29:56 |
KHB Radegast (CZ) |
5. |
61 |
Radomír Šnevajs |
30:57 |
KHB Radegast (CZ) |
6. |
14 |
Pavol Ďurdík |
33:38 |
BS Tatran Turany |
7. |
53 |
Oldřich Pauler |
35:36 |
Čadca |
8. |
50 |
Ján Slivka |
36:39 |
Čadca |
9. |
65 |
Libor Pečenka |
38:11 |
KHB Radegast (CZ) |
Kategória: Muži 60+ |
||||
1. |
1. |
Stanislav Sviták |
31:41 |
AK Žilina |
2. |
17 |
Pavel Hýrošš |
34:09 |
Sučany |
3. |
52 |
Josef Káňa |
36:15 |
Skifrenn Frenštát p. Radh. (CZ) |
|
|
|
|
|
Fotografie z akcie ...
{gallery}fotogaleria/Volny_cas/2013/Beh_kminek/Podujatie{/gallery}