Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

V horúcu letnú sobotu 29. 7. 2006 sa areál Základnej školy E. A. Cernana vo Vysokej nad Kysucou stal dejiskom už IV. ročníka futbalového turnaja v malom futbale, ktorý nesie názov bývalého vysockého futbalistu - Memoriál Petra Chvasteka.

Organizátorom celého podujatia bol Ing. Jozef Chvastek a Občianske združenie Voľný čas. Sponzorsky turnaj podporili: Pohostinstvo Milan Lajčák Nižný Kelčov, Obecný úrad Vysoká nad Kysucou a Základná škola E.A. Cernana (konkrétne pán riaditeľ Mgr. Ľubomír Valach).
Bojovné ale predovšetkým futbalové zápolenie 7 mužstiev, ktorými boli Hybná páka, Heláči, Team Old Herold, EM Vredlavka st., Tornádo, FC Kelčov a Oranies Závodie 4, prerušil síce na krátku chvíľu prudký dážď, no na chuti po víťazstve hráčom vôbec neubral. Po úmornom odstraňovaní obrovskej kaluže vody z ihriska sa začali semifinálové boje medzi FC Kelčov verzus EM Vredlavka st. a Oranies Závodie 4 verzus Tornádo. Finálová brána však ostala otvorená len pre dve mužstvá a tou prešli Oranies Závodie 4 a EM Vredlavka st. Chuť vyhrať, náročný terén a neutíchajúci dážď sa 50 minút miešali s pokrikmi divákov i samotných hráčov. Vyhrať však môže iba jeden. Tento rok sa to už po druhý krát podarilo mužstvu EM Vredlavka st., hráči ktorého si víťazstvom 2:0 vybojovali vyrytie svojich mien na víťaznú trofej. Na druhom mieste skončilo mužstvo Oranies Závodie 4 a na treťom FC Kelčov.
Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Mgr. Anton Varecha (EM Vredlavka st.) a za najlepšieho hráča turnaja Miroslav Planeta.

Fotografie účastníkov pozri vo Fotogalérii v sekcii Podujatia.

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logobiblicka zahrada