TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb CD 01Ľudová hudba Muzička spod Grúňa vznikla v roku 2006. V kalendárnom roku 2021 Muzička spod Grúňa oslávi už 15 rokov svojej existencie. Počas týchto rokov si Muzička spod Grúňa získala veľa nadšených priaznivcov a predovšetkým priateľov, ktorí s radosťou a nadšením prijali ponuku spolupracovať na vydaní historicky prvého CD s názvom "Muzička spod Grúňa".

Na nahrávaní CD Muzička spod Grúňa spolupracovala s vynikajúcimi muzikantami Ivanom Kubišom (husle) a Tomášom Behúňom (cimbal). Priestor pre spev dostali Dievčence z Vysokej, Zbojníci z Lupežova a operná diva z Vysokej nad Kysucou Miška Kubištelová. Príprava a nahrávanie CD prebiehalo pod dozorom a réžiou folklórneho guru Kysúc Pavla Kužmu, ktorý nie len na všetko dozeral, ale si i zaspieval.

CD Muzička spod Grúňa si môžete zakúpiť na Obecnom úrad vo Vysokej nad Kysucou v Kancelárii prvého kontaktu, každý pracovný deň v čase od 7:15 hod. do 15:15 hod., alebo si ho môžete objednať online na stránke www.kroj.sk.

Cena CD je 8,00 EUR.

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo