Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb Hrebienok 003Cieľom ďalších seniorských potuliek bol v utorok 15. januára 2019 Hrebienok vo Vysokých Tatrách. Plánovaný výstup k Zamkovského chate sa však nekonal. Proti bolo počasie – predpovedané silné sneženie a ešte silnejší vietor spolu s vyhláseným 3. stupňom lavínového nebezpečenstva, ktoré nás presvedčili túto vychádzku obetovať.

No jej cieľom nebola len pešia túra, ale aj návšteva Tatranského ľadového dómu. Tohtoročné dielo 17-tich sochárov stvárňujúce rímsku Baziliku sv. Petra spoločne s Berniniho kolonádou, ktoré bolo postavené za 30 dní z 1880 ľadových blokov o váhe 225 ton privezených z poľskej Wroclawi.

V dobe našej návštevy sme si mohli zároveň pozrieť aj diela, ktoré vytvorili v rámci 7. ročníka Tatry ice master, konaného počas víkendu 12.-13.1.2019, sochári z desiatich štátov sveta. Výsledkom ich umenia je 35 ľadových sôch rozmiestnených v klimatizovanej kupole aj na voľnom priestranstve v blízkosti hornej stanice pozemnej lanovky.

Prehliadku sme stihli v „pravý čas“, pretože od obeda sa dostavilo predpovedané počasie.

 

Text a foto: Anton Opial

 

 

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo