Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Hovorí sa, že:  "Účel svätí prostriedky."  A keďže na Kysuciach máme veľmi málo turistických a kultúrnych zariadení, ktorých návšteva by nám umožnila spoznanie celého regiónu,  sme odkázaní pri našich turistických akciách vyžadujúcich potvrdenie o návšteve istej lokality orientovať sa  na zariadenia, ktoré sú otvorené takmer „nepretržite“ a hlavne počas voľných víkendových dní. A keď ešte chceme zaviesť návštevníka, kôli už spomínanému spoznaniu celého regiónu,  naozaj do každej kysuckej dediny a aj významnejšej kysuckej doliny,  tak nám naozaj neostáva nič iné, len sa zamerať na chaty, reštaurácie a pohostinstvá, ktoré sú v každej obci.

Aj dnes platí poznámka uvedená v Záznamníku spred vyše 20-tich rokov, že na turistike si obyčajne  dá pivo aj ten kto ho pravidelne nepije, ale nebude to podmienka k získaniu pečiatky - kľudne ho každý môže nahradiť nealko nápojom.  A keď sa k tomu pridruží požiadavka navštíviť reštauračné zariadenia za účelom potvrdenia návštevy  a vlastne tak prinútiť turistu vkročiť doň, tak aj tématický odznak, ktorého hlavnou náplňou je síce poznávacia činnosť, môžeme s trochou recesie -  pretože sa nám jedná o región Kysúc,  nazvať „kysucký pivár“. A „vzorný“ preto, že kto ho naozaj splní, tak sa bude môcť pochváliť tým, že Kysuce naozaj pozná.
V tomto roku plánujeme uviesť „do života“  obnovenú  verziu turistického odznaku Vzorný kysucký pivár, ktorý bolo možné plniť v rokoch 1985 – 1992.
Podmienky na jeho získanie ostanú rovnaké: navštíviť osobne, akýmkoľvek presunovým prostriedkom všetky miesta uvedené v Záznamníku a nechať si po konzumácii aspoň malého piva, alebo iného aj nealkoholického nápoja,  zvláštnou pečiatkou potvrdiť návštevu. Návštevné miesta (bude ich okolo 60) budú vybraté tak, aby záujemca počas plnenia podmienok musel navštíviť každú obec na Kysuciach – v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto.
Za plnenie budú postupne udeľované 3 stupne kovového odznaku.
Každý kto splní podmienky pre udelenie všetkých troch stupňov odznaku získa  aj členský preukaz  „Klubu znalcov Kysúc“. Forma udeľovania preukazov a podmienky pre prolongáciu členstva budú vypracované dodatočne.  

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo