Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Sample ImageAsi prvú príjemnú májovú nedeľu dňa 23. 5. 2010 prerušil o 13:00 hod. telefonát veliteľovi DHZ Vysoká nad Kysucou Jánovi Lovaszovi, v ktorom susedný DHZ z Klokočova žiadal oba naše hasičské zbory o susedskú pomoc pri hasení lesného požiaru. I keď oba zbory vedeli, že sa našťastie jedná o Námetové cvičenie hasičského okrsku, do ktorého oba naše zbory patria, všetci sa snažili dodržať absolútnu vážnosť a zodpovednosť k vzniknutej situácii.

Priamo na mieste boli členovia oboch zborov zaradení do pracovných skupín. DHZ Horný Kelčov zásoboval vodou cisternu z DHZ Makov, cisterna Tatra T148 z Vysokej nad Kysucou zasa dodávala vodu pre už zasahujúci DHZ z Podvysokej, no a spoločné 5 členné družstvo poskladané z členov oboch našich zborov plnilo funkciu prieskumnej skupiny zhromažďujúcej údaje o priebehu zásahu.
Námetové cvičenie bolo v závere členmi štábu, ktorými boli mimochodom opäť vysočania a to páni Peter Dorman a Milan Dorman st., zhodnotené ako úspešné.

 Sample Image
 Sample Image

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logobiblicka zahrada