Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Sample ImageVo štvrtok 18. júna 2009 bol o 10:40 hod. bol Hasičskému záchrannému zboru v Čadci nahlásený požiar lesného porastu, ktorý bol lokalizovaný v katastri obce Vysoká nad Kysucou v U Rekši. V skutočnosti sa však požiar nachádzal bližšie k centru obce. Na miesto zásahu bola,  povolaná i hasičská cisterna DHZ Vysoká nad Kysucou a traja členovia posádky.

Po príchode na požiarovisko čakal na hasičov ohľad na „mesačnú“ krajinu, nakoľko horel les o rozlohe viac ako 1 ha! Pri požiari zasahovali okrem „domácich“ aj DHZ Korňa a Turzovka, HaZZ Čadca, Turzovka a Kysucké Nové Mesto a Záchranná brigáda zo Žiliny.  Hasičskému zásahu velil Kpt. Bc. Jozef Legerský.
V neprístupnom teréne plnom plameňov a hustého dymu hasiči pracovali až do 18:00 hod.! Núka sa preto otázka: "Koľko krát ešte, aby ľudia pochopili, že je lepšie v takomto počasí nevypaľovať?"
Príčinu požiaru prešetruje  polícia. Na požiarovisku natáčala reportáž i TV JOJ.

Na tomto mieste Vám prinášame niekoľko fotografií, vyhotovených priamo z miesta požiaru ...

Sample Image 
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image
 Sample Image

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logobiblicka zahrada