TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb_schodza_hasici_vysoka2014_21Dňa 8. februára 2014 hasiči vo Vysokej nad Kysucou hodnotili svoju prácu za ostatný rok. Schôdzu viedol Ing. Martin Bilík, ktorý v úvode privítal všetkých hostí, členov a vyzval pritomných na minútu ticha za všetkých zomretých členov.

Rokovanie hasičov svojim programom pozdravili žiaci zo ZŠ E.A Cernana pod vedenim Mgr. J. Jurčovej.
Pozvanie na schôdzu prijal starosta obce Vysoká nad Kysucou  Mgr. Anton Varecha, primátor mesta Bytča Ing. Miroslav Minarčík, riaditeľka OV DPO Čadca Marta Balošáková a František Žilka i zástupcovia okolitých DHZ a to Horný Kelčov, Makov Turzovka, Korňa, ale i družobných DHZ z ČR – Veľké Karlovice a Horní Bečva.
Správu o činnosti za uplynulý rok predniesol predseda DHZ Vysoká nad Kysucou Miroslav Dorman. Vo svojej správe zhodnotil bohatú činnosť zboru a okrem spoluorganizovania a podpory takmer všetkých spoločenských podujatí v obci, vyzdvihol  i kus odvedenej užitočnej práce na rôznych brigádach. Hasiči v priebehu roka sadili stromčeky, čistili brehy rieky Kysuca, vyčistili okolie železničnej stanice na Nižnom  Kelčove, zrealizovali stavebné úpravy v hasičskej zbrojnici atď. Snáď najdominantnejším podujatím minulého “hasičského” roka bolo 7. Medzinárodné stretnutie hasičov veteránov.
Do našich radov sme prijali 9 nových členov, ktorým želáme veľa elánu a chuti pracovať v prospech hasičského zboru, ľudí a našej obce.
Milou povinnosťou bolo odovzdanie našim členom odznakov za vernosť a povýšenie do hodností.
V pláne činnosti na kalendárny rok 2014 máme vytýčené ciele, ale radi by sme zlepšili i nesplnené sny a naším najväčším snom je dotiahnúť rozbehnutý europrojekt do “víťazného” konca.
I v tomto roku sa chceme “opierať” o dobrú  spoluprácu s obcou, so sponzormi, ale predovšetkým o aktivity našich členov.
Text: Vlasta Gajdicová
Foto: Radovan Frollo
{gallery}fotogaleria/Bordel{/gallery}
Rokovanie hasičov svojim programom pozdravili žiaci zo ZŠ E.A Cernana pod vedenim Mgr. J. Jurčovej.  
Pozvanie na schôdzu prijal starosta obce Vysoká nad Kysucou  Mgr. Anton Varecha, primátor mesta Bytča Ing. Miroslav Minarčík, riaditeľka OV DPO Čadca Marta Balošáková a František Žilka i zástupcovia okolitých DHZ a to Horný Kelčov, Makov Turzovka, Korňa, ale i družobných DHZ z ČR – Veľké Karlovice a Horní Bečva. 
Správu o činnosti za uplynulý rok predniesol predseda DHZ Vysoká nad Kysucou Miroslav Dorman. Vo svojej správe zhodnotil bohatú činnosť zboru a okrem spoluorganizovania a podpory takmer všetkých spoločenských podujatí v obci, vyzdvihol  i kus odvedenej užitočnej práce na rôznych brigádach. Hasiči v priebehu roka sadili stromčeky, čistili brehy rieky Kysuca, vyčistili okolie železničnej stanice na Nižnom  Kelčove, zrealizovali stavebné úpravy v hasičskej zbrojnici atď. Snáď najdominantnejším podujatím minulého “hasičského” roka bolo 7. Medzinárodné stretnutie hasičov veteránov. 
Do našich radov sme prijali 9 nových členov, ktorým želáme veľa elánu a chuti pracovať v prospech hasičského zboru, ľudí a našej obce.  
Milou povinnosťou bolo odovzdanie našim členom odznakov za vernosť a povýšenie do hodností. V pláne činnosti na kalendárny rok 2014 máme vytýčené ciele, ale radi by sme zlepšili i nesplnené sny a naším najväčším snom je dotiahnúť rozbehnutý europrojekt do “víťazného” konca. I v tomto roku sa chceme “opierať” o dobrú  spoluprácu s obcou, so sponzormi, ale predovšetkým o aktivity našich členov.  

Text: Vlasta Gajdicová
Foto: Radovan Frollo

{gallery}fotogaleria/Hasici/VCS/2014/Vysoka{/gallery}

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo