TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb_veteraniV sobotu 8. októbra 2011 sa vo Veľkých Karloviciach konal už 6. ročník stretnutia hasičov veteránov z pohraničných obcí a to: DHZ Vysoká nad Kysucou, DHZ Makov, DHS Veľké Karlovice a DHS Horní Bečva.

Hasiči veteráni sa stretli v drevenom kostolíku na svätej omši. Hostiteľský hasičský zbor privítal aj viacerých významných hostí.
Zástupcovia zúčastnených obcí i okresných výborov DPO oboch republík ocenili prácu hasičov, ktorí celý svoj život zasvätili pomoci blížnemu. Úvod patril hymnám oboch republík, ktoré zaspievali ženy z FS Karlovjanka a ktoré i svojím kultúrnym pásmom oživili prítomným náladu. Takéto stretnutie sa koná každé 2 roky a v roku 2013 by sa malo konať v našej obci Vysoká nad Kysucou.
I napriek sychravému jesennému počasiu bola nálada výborná, Služobne starším hasičom bolo iste teplo u srdca veď táto akcia sa konala  v mesiaci úcty starším. Tí mladší si  zas s úctou vypočuli o začiatkoch a zážitkoch v hasičskom zbore. Je naším želaním, aby takéto stretnutia naozaj hraníc nepoznali ...

Na tomto mieste vám prinášame niekoľko fotografií zo slávnostného dopoludnia, ktorých autorom je pán Lukáš Vojvodík. Fotografie nájdete TU.

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo