Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Sample ImageFutbalových turnajov sa počas leta poriada nespočet, ale taký na ktorom sa stretávajú len obce s názvom Vysoká a ešte k tomu z troch susediacich štátov, je určite len jeden.
V sobotu 17. júla 2010 sa vo Vysokej – obci integrovanej od roku 1976 do obce Hustopeče nad Bečvou (okres Přerov, ČR) konal 2. ročník Medzinárodného turnaja v malom futbale za účastí obcí s názvom Vysoká.

Pri slávnostnom nástupe najskôr starostka Městyse Hustopeče nad Bečvou a zástupca obecného zastupiteľstva za obec Vysoká predstavili usporiadateľskú Vysokú a privítali zúčastnené družstvá. Potom svoje sídla v krátkych príhovoroch predstavili aj starostovia zúčastnených obcí: Wysokej (gmina Branice v Opoľskom vojvodstve v Poľsku), Vysokej (súčasť obce Lešná, okres Valašské Meziřičí) a Vysokej (okres Bruntál) - v Českej republike, Vysokej nad Uhom (okres Michalovce) a Vysokej nad Kysucou (okres Čadca) – zástupcovia Slovenska. Po zaznení štátnych hymien zúčastnených štátov nasledovalo oboznámenie s pravidlami a rozlosovanie účastníkov do skupín.

Hralo sa v dvoch 3 členných skupinách systémom každý s každým. Účastníci, ktorí skončili na 3. mieste hrali o 5. miesto a po dve postupujúce družstvá potom vyraďovacie semifinále, zápas o 3. miesto a finále.

Treba povedať, že aj keď bol turnaj spoločenskou udalosťou a mal korektný priebeh nič to neubralo hernom výkone a snahe jednotlivých družstiev dôstojne reprezentovať svoju obec a v turnaji obstáť čo najlepšie.

Víťazom turnaja sa napokon stala Vysoká nad Uhom (obhájila vlaňajšie prvenstvo z úvodného ročníka vo Vysokej nad Kysucou), ktorá vo finále porazila Wysoku z Poľska. Z družstva víťazov bol vyhlásený aj najlepší hráč turnaja Marián Dzurjo s 12-timi strelenými gólmi. Tretie miesto si víťazstvom nad „domácou“ Vysokou zabezpečila Vysoká nad Kysucou a  v zápase o piate miesto bola úspešnejšia (na penalty) Vysoká (okres Bruntál) nad Vysokou u Lešné.

Po vyhlásení výsledkov turnaja prijali všetky zúčastnené obce pozvanie na 3. ročník turnaja, ktorý sa bude o rok konať vo Wysokej v Poľsku.

Celkom na záver nasledovalo losovanie bohatej tomboly s hodnotnými cenami po ktorej nasledovala zábava pri reprodukovanej hudbe.


Anton Opial


Presné a predovšetkým kompletné výsledky jednotlivých futbalových zápasov turnaja nájdete TU.


Na tomto mieste Vám prinášame i niekoľko fotografií, zachytávajúcich priebeh tohto jedinečného spoločensko-športového podujatia ...

{gallery}fotogaleria/Turnaj_Vysoke/2010{/gallery}

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo