TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Sample ImageVplyvom hydrologických a technických podmienok, ale predovšetkým z dôvodu neúmerného zaťažovania či skôr preťažovania zo strany spoločností zvážajúcich drevnú hmotu, došlo k postupnému poškodzovaniu priepustu, nachádzajúceho sa pod miestnou komunikáciou vedúcou do osady Ovčovce na Semeteši. V poslednom období došlo k úplnému prepadnutiu jeho pravej časti, čím sa zvýšilo i riziko jeho prejazdu.

Nakoľko je miestna komunikácia každodenne využívaná ako prístupová cesta pre obyvateľov osady Ovčovce, obec Vysoká nad Kysucou po zistení havarijnej situácie pristúpila ihneď k jej riešeniu a odstráneniu.
Dňa 7. apríla dodávateľská firma odkopala a následne stabilizovala poškodenú stranu priepustu a ten následne doplnila o ďalšiu betónovú výstuž, čím sa dosiahlo i jeho konečné rozšírenie. Výtoková strana priepustu bola doplnená o panelovú výstuž, aby došlo k zabráneniu jeho podmývania. 

Havarijný stav priepustu ...

 Sample Image
 

Priepust po oprave ...

 Sample Image
 Sample Image

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo