V Obci Vysoká nad Kysucou sa z celkového počtu 2264 zapísaných voličov 2. kola volieb prezidenta SR dňa 4. apríla 2009 zúčastnilo 1208 voličov čo predstavuje 53,36%. Je to o 7,39% voličov viac ako v 1. kole.
Vo volebnom okrsku číslo č. 1 - Ústredie sa z celkového počtu 1217 zapísaných voličov 2. kola volieb prezidenta SR zúčastnilo 658 voličov t.j. 54,07%.
Vo volebnom okrsku číslo č. 2 – Nižný Kelčov sa z celkového počtu 532 zapísaných voličov 2. kola volieb prezidenta SR zúčastnilo 262 voličov t.j. 49,25%.
Vo volebnom okrsku číslo č. 3 – Vyšný Kelčov sa z celkového počtu 515 zapísaných voličov 2. kola volieb prezidenta SR zúčastnilo 288 voličov t.j. 55,92%.
Účasť na voľbách prezidenta SR v Obci Vysoká nad Kysucou:
| Počet zapísaných voličov | Počet zúčastnených voličov | % | %(1. kolo) | Nárast o % | |
| Ústredie | 1217 | 658 | 54,07 | 48,60 | 5,47 |
| Nižný Kelčov | 532 | 262 | 49,25 | 40,80 | 8,42 |
| Vyšný Kelčov | 515 | 288 | 55,92 | 45,03 | 10,92 |
| Obec | 2264 | 1208 | 53,36 | 45,97 | 7,39 |
Prehľad odovzdaných platných hlasov vo voľbách prezidenta SR v Obci Vysoká nad Kysucou:
| GAŠPAROVIČ Ivan | % | RADIČOVÁ Iveta | % | |
| Ústredie | 547 | 83,13 | 105 | 15,96 |
| Nižný Kelčov | 220 | 83,97 | 40 | 15,27 |
| Vyšný Kelčov | 256 | 88,89 | 29 | 10,07 |
| Obec | 1023 | 84,69 | 174 | 14,40 |











