Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

DSC 8994Blížiace sa Veľkonočné sviatky sú pre kresťanov tie najvýznamnejšie a najdôležitejšie v celom liturgickom roku. S ich príchodom sa zároveň všetko navôkol v prírode prebúdza k životu.

Symbolické vítanie jari a zároveň i nového života pripadá každoročne na mesiace marec a apríl.
Obec Vysoká nad Kysucou pri tejto príležitosti usporiadala vo výstavných priestoroch vestibulu kultúrneho domu vo Vysokej nad Kysucou „Veľkonočnú výstavu“, ktorá trvala od utorka 21. marca 2023 do piatku 31. marca 2023 a bola sprístupnená verejnosti každý pracovný deň od pondelka do piatku v čase od 07:15 hod. do 15:15 hod.
Moderná doba so sebou prináša i nové moderné trendy veľkonočnej výzdoby, ktoré spojením s tými tradičnými vytvárajú bohatú paletu možností, z ktorých môžu šikovné ruky gazdiniek a detí čerpať inšpiráciu na výzdobu svojich domácností. Kreativite sa medze nekládli. Ich nápady zrealizované ich šikovnými rukami sme vám i tento rok priniesli na Veľkonočnej výstave. Všetci, čo si prišli túto jedinečnú výstavu pozrieť mohli načerpať kus tvorivého ducha na skrášlenie si svojich príbytkov počas Veľkonočných sviatkov.
Touto cestou ďakujeme šikovným gazdinkám, šikovným majstrom, deťom z materskej školy vo Vysokej nad Kysucou, deťom materskej školy vo Vyšnom Kelčove a žiakom zo ZŠ s MŠ E. A. Cernana pod vedením pani učiteliek za to, že sa s ostatnými podelili o nápady, svoju zručnosť, šikovnosť, talent a pomohli tak pripraviť krásny estetický zážitok ...

Text: Bc. Monika Perďochová
Foto: Ing. Ján Lisko

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logobiblicka zahrada