Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

DSC 8572Sviatok sv. Mikuláša je vnímaný ako predzvesť blížiacich sa Vianoc. Tento sviatok majú radi najmä deti, ktoré počítajú dni, kedy do svojich vyleštených čižmičiek umiestnených pod oknom dostanú množstvo sladkých darčekov. Veď krásny a sladký darček poteší každého.  Sv. Mikuláš v pondelok 5. decembra 2022 neobišiel ani deti v obci Vysoká nad Kysucou.

Prvé hlúčiky netrpezlivo čakajúcich detí sa na námestí v Ústredí obce začali tvoriť už okolo 16:30 hodine. Počas chvíľ čakania na toho najdôležitejšieho hosťa, na ktorého netrpezlivo čakajú každý jeden rok sa mohli deti občerstviť vynikajúcimi perníkovými palacinkami a čajíkom a ich rodičia fantastickým punčom, o ktorí sa postarali zamestnanci obce.

O 17:00 hod. nastala tá veľká chvíľa, do našej obce zavítal ten dlho očakávaný hosť. Nebol ním nikto iný ako sv. Mikuláš, ktorý sa v doprovode svojich dvoch anjelom priviezol na koči.

Avšak ako Mikuláš vystúpil na pódium a privítal všetky deti svojím príhovorom, na pódium vyskákali i štyria hrôzostrašní čerti a to už dostali strach aj tí najodvážnejší a veru zľakli sa i mnohí dospelí ...
O príjemnejšie a slávnostnejšie chvíle sa v pripravenom kultúrnom programe postarali deti z materskej školy a po nich žiaci zo ZŠ s MŠ E. A. Cernana pod vedením pani učiteliek.

Vďaka detskej nebojácnosti a tomu, že celý rok boli poslušné a dobré nemali čertiská veľa roboty. Zato Mikuláš s anjelmi áno. Potešili  svojimi darčekmi až 376 detí. Mikulášovi a anjelom deti poďakovali a sľúbili, že celý rok budú opäť dobré a budú sa tešiť na krásny adventný čas, aby sa mohli znova s nimi stretnúť.
Keď sa kôš s darčekmi úplne vyprázdnil Mikuláš, spoločne so všetkými deťmi, prešiel k vianočnému stromčeku a mávnutím svojou zázračnou palicou ho nádherne rozsvietil. V tej chvíli nejedno detské očko zablysklo nadšením a radosťou.
Poďakovanie za zorganizovanie podujatia patrí všetkým pracovníkom obce, dobrovoľníkom, pani Petre Chlebničanovej, pedagógom za prípravu mikulášskeho programu, no a samozrejme Mikulášovi, anjelom a čertom ...

 

Text: Bc. Minika Perďochová

Foto: Ing. Ján Lisko

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logobiblicka zahrada