Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

IMG 2829Kaplnka na Vrchrieke – Lazoch bola postavená tak dávno, že ani starí ľudia nepamätajú kedy. V starých mapách bola zakreslená už v roku 1824, ale kedy presne a prečo bola postavená nikto nevie. Po jej kompletnej rekonštrukcii v roku 2014 láka k sebe pútnikov vždy v októbri na spoločnú modlitbu ruženca.

V tomto roku sa tu v nedeľu 16. októbra 2022 opäť stretlo takmer 150 pútnikov, ktorých modlitba svätého ruženca sa niesla k nebesiam, ktoré sa odvďačili, krásnym jesenným počasím. Po spoločnej modlitbe bol dekanom PhDr. Jánom Vrbatom posvätený nový zvon, ktorý bude veriacich zvolávať k spoločnej modlitbe. Zvon pre tento účel daroval pán Bohuslav Varecha. Ale nielen duchom je živý človek a pre pútnikov bol pripravený chutný guláš a sladké občerstvenie.

História kaplnky je priblížená na informačnej tabuli, ktorá je umiestnená nad novovybudovanou lavičkou.

Aby Panna Mária Lurdská už nebola sama uprostred hôr, od tohto roku jej robí spoločnosť socha svätej Bernadety.

Veľké poďakovanie patrí pánovi dekanovi Jánovi Vrbatovi, pánovi farárovi Františkovi Mikulášovi, rodine Adamčíkovej, Kováčikovej, Rybičkovej a Zahatlanovej, DHZ Vysoká nad Kysucou, Obci Vysoká nad Kysucou a všetkým gazdinkám, ktoré priniesli výborné koláče.

 

Text: Mgr. Alžbeta Varechová

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logobiblicka zahrada