TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb zber OBJ 03 2022 IMG 0292Prvý z plánovaných zberov objemného odpadu v roku 2022 prebiehal v dňoch od 17. marca 2022 do 23. marca 2022. Na zber objemného odpadu boli bezplatne zapožičané 2 ks veľkoobjemových kontajnerov od Združenia TKO Semeteš.

Jeden bol umiestnený na stanici ŽSR v centre obce. Druhý kontajner bol umiestnený a v areáli bývalej Základnej školy vo Vyšnom Kelčove a následne bol počas zberu operatívne premiestnený do miestnej časti Široký most a u Sojkov, čo umožnilo zamestnancom obce objemný odpad efektívnej a rýchlejšie nie len pozbierať ale i vyložiť do kontajnera.

Operatívny vývoz kontajnerov zabezpečovala firma LES-INVEST Podvysoká. Počas zberu sa zozbieralo 21,40 ton objemného odpadu a podarilo sa vytriediť: drevnej zložky cca 3,8 ton dreva, cca 0,6 ton tvrdých plastov a cca 1,0 tonu kovového odpadu. Z dôvodu nepojazdnosti obecného traktora Valtra obec požiadala o pomoc susednú obec Makov, ktorá jej na prvé dva dni zberu objemného odpadu zapožičala obecný traktor s nakladačom vrátane vodiča.

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo