Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb sv omsa 001Aktuálna situácia v súvislosti s rozšírením pandémie korona vírusu COVID 19 prináša do naších životov situácie, na ktoré sme akosi v návale neskutočných možností, ktoré nám sloboda demokracie, aktuálna životná úroveň a rozvoj technológií priniesli, neboli zvyknutí. Pre mnohých praktizujúcich veriacich nebola nedeľa bez účasti na sv. omši nedeľou. I keď sv. omše slávené prostredníctvom rozhlasu, televízie či internetu nie sú žiadnou novinkou, v týchto dňoch, z dôvodu prijatých opatrení a nemožnosti sláviť spoločné bohoslužby v kostoloch, sú sv. omše slávené prostredníctvom online prenosov jedinou možnosťou spoločných duchovných stretnutí veriacich.

Ponuka online prenosov na Slovensku je naozaj bohatá, no i tak pre každého veriaceho, ktorý pravidelne navštevuje sv. omšu, je predsa len tá „jeho“ slávená vo farskom kostole obce o niečo bližšia srdcu. Farský úrad vo Vysokej nad Kysucou v spolupráci s obcou Vysoká nad Kysucou preto začal s online prenosmi sv. omší prostredníctvom Facebookovej stránky obce Vysoká nad Kysucou. Veriaci tak mali možnosť sprostredkovane sa zúčastniť sv. omše i v nedeľu 29. marca 2020 o 9:00 hod.

Nie každý má však možnosť sledovať sv. omšu prostredníctvom internetu a preto obec Vysoká nad Kysucu v spolupráci so spoločnosťou TES Media, ktorá prevádzkuje optický rozvod káblovej televízie a internetu v obci a disponuje technológiou a odborne zdatnými a nadanými technikmi, pripravuje pre svojich obyvateľov i live prenos sv. omší z farského kostola sv. Matúša na Infokanáli obce Vysoká nad Kysucou.

Najbližšia sv. omša bude vysielaná v stredu 1. apríla o 17:45 hod.

O termínoch ďalších sv. omší i Veľkonočných obradov budeme veriacich včas informovať v snahe nájsť ideálny čas, aby nedochádzalo ku kolízii časov vysielaných sv. omší v sieti spoločnosti TES Media s.r.o.

 

Improvizované štúdio vo farskom kostole sv. Matúša ...

thumb sv omsa 002

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo