TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb silvester2019 010K lúčeniu so starým rokom a k uvítaniu toho nového, patria zábavy, prípitky a samozrejme ohňostroje. Spoločným znakom všetkých osláv je spoločné stretnutie sa, pozastavenie a vzájomné zavinšovanie si.

Obec Vysoká nad Kysucou usporiadala pre všetkých svojich občanov a návštevníkov obce 31. decembra 2019 rozlúčku s končiacim sa kalendárnym rokom 2019.

Čas konania podujatia bol zámerne vybraný po „ďakovnej” pobožnosti za kalendárny rok 2019, ktorá sa konala o 16:00 v kostole sv. Matúša vo Vysokej nad Kysucou, aby na námestie do centra obce mohli prísť aj tí najmenší obyvatelia.

V úvode programu vystúpil starosta obce Mgr. Anton Varecha so slávnostným príhovorom. Po jeho skončení nasledoval kultúrny program, v ktorom sa početnému publiku predstavila ĽH Muzička spod Grúňa spoločne s Dievčencami z Vysokej a Zbojníci z Lupežova. Po kultúrnom programe zazneli tóny štátnej hymny SR, ktorú zahrali mladí vysočania Michal Zborovan a Pavlína Smiešková, text štátnej hymny zaspievala Natália Chabroňová. Po tónoch štátnej hymny nasledoval spoločný silvestrovský prípitok. Tento rok sa obec Vysoká nad Kysucou rozhodla venovať finančné prostriedky určené na Silvestrovský ohňostroj obyvateľom bytovky zničenej výbuchom plynu na Mukačevskej ulici 7 v Prešove, ktorí ostali počas tohtoročných vianočných sviatkov bez domova.

O „teplé” občerstvenie v podobe vynikajúceho punču a čaju, sa postarali členovia DHZ Vysoká nad Kysucou. Návštevníci tak mohli zotrvať i po ukončení samotného programu a vzájomne si zavinšovať.

Počas tohtoročnej silvestrovskej rozlúčky s končiacim sa kalendárnym rokom zavítal do našej obce štáb televízie JOJ, ktorý divákom prostredníctvom televíznej obrazovky priblížil zvyšku Slovenka čaro tohto krásneho podujatia, ktoré určite nepatrí k tým najväčším na Slovensku, ale možno k tým najsrdečnejším ...

Reportáž, ktorá bola odvysielaná v hlavnej spravodajskej relácii televízie Noviny TV JOJ, nájdete TU (bežca je nutné nastaviť na čas 22:38)

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo