TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb koledy2019 002Koledy sa v tomto roku spievali i vo Vysokej nad Kysucou V tomto kalendárnom roku sa obec Vysoká nad Kysucou zapojila do celoslovenskej výzvy „Slovensko spieva koledy“. Výzva bola zameraná na predvianočný čas, keď sa v mnohých obciach a mestách na Slovensku stretnú ľudia v kostoloch či na námestiach a spoločne si v rovnaký deň a čas zaspievajú koledy.

V stredu 11. decembra 2019 o 18:00 hodine. sa v kostole sv. Matúša vo Vysokej nad Kysucou stretli ľudia, ktorí sa na nadchádzajúce sviatky chcú pripraviť i po duchovnej stránke a spoločne si zaspievali koledy - Dobrá novina, šťastná hodina; Ó, chýr preblahý; Búvaj dieťa krásne; Narodil sa Kristus Pán a Tichá noc. Spievajúcich hudobne na akordeóne sprevádzal Denis Nevidzan.

Na základe iniciatívy riaditeľa ZŠ s MŠ E. A. Cernana Mgr. Alojza Žuffu sa tak Farnosť Vysoká nad Kysucou a Obec Vysoká nad Kysucou zapojili do kampane „V jeden deň, jednu hodinu, spoločne na celom Slovensku“ čím vyjadrili svoju podporu hlavnej myšlienke - spojiť sa v jeden konkrétny čas na rôznych miestach krajiny a ako veľká rodina spoločne osláviť príchod Vianoc.

 

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo