TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb Untitled1Obec Vysoká nad Kysucou sa v tomto kalendárnom roku 2018 zapojila do zverejnenej výzvy Slovenského futbalového zväzu a v stanovenom termíne dňa 24. januára 2018 odoslala záväznú žiadosť obce Vysoká nad Kysucou o poskytnutie finančného príspevku na rok 2018 z projektu SFZ “Podpora rekonštrukcie a výstavby futbalovej infraštruktúry”.

Hlavným očakávaným prínosom tohto projektu je vytvorenie lepších podmienok pre divákov a to vybudovaním zastrešenej tribúny, ktoru sa zvýši kapacita pre divákov, zvýši sa bezpečnosť divákov a v neposlednom rade aj pohodlie a pôžitok zo sledovania futbalových stretnutí, nakoľko v súčasnosti je divák vystavený nepriazni počasia, pretože zápasy sleduje postavením za zábradlie popri hracej ploche.

Súčasný vývojový trend sa snaží získať a pre šport angažovať čo najväčší počet ľudí predovšetkým so zameraním na mládež. Návšteva športového podujatia v našom prípade futbalového zápasu, detí so svojimi rodičmi je ten najlepší spôsob ako vytvoriť u dieťa vnútornú lásku a záujem k športu. Ak takáto rodina sleduje futbalový zápas sediac na tribúne a nie ako je tomu doteraz na daždi opretá o zábradlie ihriska máme zato, že podujatie navštívia i na budú a svoje deti prihlásia do futbalového krúžku.

Pripájame sa k celonárodnej myšlienke mať moderné a komfortné športoviská i na vidieku a tak poskytovať návštevníkom čo najlepší komfort priamo zo športovania a samozrejme i počas sledovania aktívnych športovcov.

Projektový zámer predstavuje:

a) Zámer vybudovania novej tribúny:

- bude vybavená štyrmi radami s prvým pochôdznym stupňom. Dĺžka tribúny 19m s kapacitou 102 miest na sedenie a dvoma vstupmi. Prvý pochôdzny stupeň ako aj boky tribúny budú vybavené ochranným zábradlím. Celková výška tribúny bude 4482mm a celková hĺbka 3688mm. Konštrukcia tribúny pozostáva z oceľových pozinkovaných profilov, pochôdzne plochy tribúny z oceľových mriežkovaných roštov s povrchovou úpravou pozinkovaním, prestrešenie z priehľadného polykarbonátu, sedenie z monolitických plastových sedadiel s dvojitou zadnou opierkou vo výške 32cm, tribúna bude vybavená ochrannými zábradliami po bokoch a v jej prednej časti.

b) Zámer zasedačkovania nekrytej existujúcej tribúny:

- jednodielne monolitické plastové sedadlo s dvojitou zadnou opierkou - rozmery: výška 325mm, hĺbka 365mm, šírka 420mm, kotvenie sedadiel na dva šróby v sedacej časti.

Držte teda palce nech je náš projekt zaradený medzi tie úspešné a možno budeme mať aj na ihrisku v našej obci takú tribúnu, aká je zobrazená na ilustračnom obrázku ...

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo