Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb turnaj vysoke2016 061Aj v dnešnej dobe, kedy je drvivá väčšina cezhraničných spoluprác viazaná na čerpanie finančných prostriedkov z rôznych európskych fondov, sa poriadajú cezhraničné podujatia bez akejkoľvek európskej finančnej podpory a i napriek tomu sa tešia veľkému záujmu a každoročnej popularite. Jedným z takýchto podujatí je i Medzinárodný futbalový turnaj obcí s názvom Vysoká, ktorého ústrednou myšlienkou sú síce futbalové zápasy, ale počas neho ide o vzájomné stretnutie samospráv, ktoré v európskom priestore určite nemá obdobu.

V poradí už 8. ročník Medzinárodného futbalového turnaja obcí s názvom Vysoká sa konal v sobotu 6. augusta 2016 v Městyse Hustopeče, ktorého je moravská obec Vysoká súčasťou. Tak ako každý rok sa tu opäť stretli obce:

 

 

Česká republika

Vysoká Městys Hustopeče (Olomoucký kraj)

Vysoká ve Slezku (Moravskoslezký kraj)

Vysoká nad Labem (Královohradecký kraj)

 

Slovenská republika

Vysoká nad Kysucou (Žilinský kraj)

Vysoká nad Uhom (Košický kraj)

Vysoká pri Morave (Bratislavský kraj)

 

Poľská republika

Wysoka (Opolské vojvodství)

 

Deň pred samotným začiatkom turnaja sa z dôvodu zdravotných problémov hráčov ospravedlnila „výprava“ z Vysokej nad Labem a tak sa slávnostného otvorenia turnaja o 10:00 hod., ako i celého turnaja, zúčastnilo 6 mužstiev. Hralo sa systémom každý s každým a na veľkú radosť výpravy z Vysokej nad Kysucou nenašli futbalisti z Vysokej nad Kysucou už tretí rok po sebe svojho premožiteľa a obhájili víťazstvo z minulého roka.

Výsledky zápasov Vysokej nad Kysucou boli nasledovné:

1) Vysoká nad Kysucou – Vysoká Městys Hustopeče – 2:1 (Góly za Vysoká nad Kysucou – Rastislav Planeta, Dávid Nekoranec)

2) Vysoká nad Kysucou – Vysoká nad Uhom – 5:1 (Góly za Vysoká nad Kysucou – Dávid Nekoranec, Stanislav Jančík, Ladislav Kubačák ml., Peter Barčák, Jaroslav Planeta)

3) Vysoká nad Kysucou – Vysoká pri Morave – 6:1 (Góly za Vysoká nad Kysucou – Dominík Kubištel, Dávid Nekoranec, Peter Barčák, Rastislav Planeta, Jaroslav Planeta, Milan Zajac)

4) Vysoká nad Kysucou – Wyszoká (PR) – 9:2 (Góly za Vysoká nad Kysucou – Dávid Nekoranec 4x, Rastislav Planeta 3x, Ján Jurkovič a Jozef Holičár)

5) Vysoká nad Kysucou – Vysoká ve Slezku – 1:0 ( Góly za Vysoká nad Kysucou – Peter Barčák)

 

Konečné poradie:

1) Vysoká nad Kysucou

2) Vysoká nad Uhom

3) Vysoká ve Slezku

 

Najlepší strelec turnaja – Dávid Nekoranec (8 gólov) z Vysokej nad Kysucou

 

I takto na diaľku treba poďakovať všetkým organizátorom za bezchybnú prípravu turnaja, pani starostke Městysa Hustopče Ing. Júlii Vozákovej za vrelé privítanie. O rok sa „vysočania“ stretnú vo Wysokej v Poľsku.

 

Na tomto mieste Vám prinášame niekoľko fotografií z priebehu turnaja. Ich autorom je Ing. Ladislav Kubačák ...

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logobiblicka zahrada