TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Sample ImageUrčite každý návštevník našej obce si v jej ústredí všimol drevený prístrešok umiestnený v parku pred budovou obecného úradu, v ktorom je vsadený letecký snímok našej obce.
Do utorka 24. apríla to však boli iba hladké hranoly dreva majstrovsky skĺbené stolárom Stanom Jančíkom a pokryté šindľovou strechou, ktorú zhotovili majstri svojho remesla Jaroslav Planeta a Karol Kožák. V tento deň im však takpovediac „vdýchol dušu“ nikto iný ako miestny umelecký rezbár Emil Matejov, ktorý do nosných trámov vyryl netradičné ornamenty a celému prístrešku tým vdýchol omnoho príjemnejší a hlavne ľudovejší výzor. V konečnej úprave budú ornamenty napustené tmavým moridlom, čím sa dosiahne ich väčší kontrast voči prírodnej farbe dreva.
V blízkej budúcnosti bude dokončená povrchová úprava podstavca orientačnej tabule a samozrejme vybudovanie prístupového chodníka.

No a takto vyzerajú ornamenty na orientačnej tabuli po dokončení ...

Sample Image

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo