TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Sample ImageS príchodom jari ale predovšetkým i vďaka prívetivému slnečnému počasiu sme sa „pustili“ do čistenia obce, presnejšie do čistenia ostatných verejných plôch. 
Naši zamestnanci prijatí na aktivačné práce v rámci Európskeho projektu V. začali s čistením brehu oproti ZŠ E. A. Cernana pod hlavnou cestou. Naším zámerom je vyrezať a vyčistiť celý breh, aby bol tento následne prirodzenou cestou zazelenený. Jeho vyklčovanie bude mať okrem estetického výsledku i účelovú význam a to tým, že sa sprehľadní zákruta štátnej cesty, kade každé ráno chodia žiaci do školy.

Následne nato by sme chceli pokračovať s čistením a vyrezávaním priestoru medzi štátnou cestou a železnicou na Nižnom Kelčove smerom na Makov.
V rámci čistenia našej obce bude určite výnimočný utorok 24. apríla 2007. Pomocnú ruku nám totižto podala Základná škola Horný Kelčov a to predovšetkým jej žiaci. V spolupráci s pedagógmi v rámci Dňa zeme, žiaci zo ZŠ Horný Kelčov vyčistia štyri vopred vytypované úseky Kysuce v konečnej dĺžke cca 3,6 km! O tejto dnes už „nevídanej“ spolupráci a aktivite Vás budeme na našich stránkach obce informovať priamo v utorok 24. apríla.


Sample Image

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo