TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Sample ImageŠikovné ruky ľudového rezbára Emila Matejova nie je určite potrebné predstavovať žiadnemu obyvateľovi Obce Vysoká nad Kysucou. Z jeho tvorbou sme sa mohli stretnúť na vermisáži výstavy živé drevo a teraz už pre našu obec typického Veľhada míňajú návštevníci centra obce každý deň.
Drevo ako prírodný materiál či produkt sa s kysuckým človekom dostáva do styku „na každom kroku“. Aby sme spojili tieto tri „veličiny“ drevo – človeka – a Emila Matejova v piatok 20. apríla 2007 bolo na chodbu Obecného úradu inštalovaných niekoľko sôch a plastík pochádzajúcich z dielne tohto autora. Prvoradou úlohou obecného úradu je informovať a svoju úlohu v informovanosti o našej obci hrajú i umiestnené umelecké diela.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo