TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb ciparov pohar2015 87Predstavovať širokej verejnosti osobu akademického maliara Miroslava Cipára zrejme nie je potrebné. Známy slovenský výtvarník, sochár a grafik, ktorý je rodákom z Vysokej nad Kysucou – Semeteša, je okrem iného i milovníkom športu a futbalu zvlášť. Len pre zaujímavosť jeho najobľúbeneším futbalovým klubom je FC Barcelona a vedľa šálu tohto klubu nájdete v jeho dome v Bratislave zavesný šál TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou. Niet preto žiadneho prekvapenia, že futbalový turnaj, ktorý sa každoročne koná v obci Vysoká nad Kysucou na jeho počesť nesie i jeho meno.

 

Tento rok sa 12. júla 2015 konal v poradí už 12. ročník futbalového turnaja O putovný pohár ak. mal. Miroslava Cipára. Pozvanie na turnaj prijali mužstvá: TJ ŠTART Veľké Rovné, FK SLOVAN Podvysoká, ŠK JAVORNíK Makov „B“ a domáci TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou.

Prvý vyraďovací zápas patril práve dvom „večným“ rivalom ŠK JAVORNíK Makov „B“ a TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou. V zápase boli úspešnejší domáci, ktorý ho vyhrali v pomere 2:1. Po prvom vyraďovacom zápase nasledovalo slávnostné otvorenie turnaja, počas ktorého starosta obce Vysoká nad Kysucou Mgr. Anton Varecha privítal bezpochyby najvzácnejšieho hosťa - ak. mal. Miroslava Cipára. Ten v úvodnom príhovore pochválil obec a futbalový klub za kvalitu hracej plochy a zrealizované rekonštrukčné práce v budove TJ SPARTAK a samozrejme s humorom a skromnosťou, ktoré sú majtrovi vlastné, nezabudol pozdraviť všetkých fanúšikov a svojich rodákov. Otvorenia turnaja sa zúčastnili i ďalší pozvaní hostia, ktorými boli strarosta susednej obce a známy fubalový činovník Martin Pavlík a tajomníčka OBFZ Kysúc Lenka Rumanová.

Po slávnostnom otvorení turnaja nasledoval výkop druhého vyraďovacieho zápasu, ktorého sa ujal sám ak. mal. Miroslav Cipár. Stretli sa v ňom TJ ŠTART Veľké Rovné proti FK SLOVAN Podvysoká. Úspešnejší v ňom boli hostia z bytčianskeho okresu, ktorí zvíťazili v pomere 4:3.

Skrášlením dňa bol zápas žiakov TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou proti TJ ŠTART Veľké Rovné. Jeho úvod však patril malej slávnosti. Tajomníčka OBFZ Kysúc pani Lenka Rumanová odovzdla trofej najlepšiemu strelcovi v kategórii Starší žiaci U15 OBFZ Kysucú ročník 2014/2015, ktorým sa stal hráč domáceho TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou – Martin Vojtek. Martinovi sa v aktuálnom ročníku podarilo odohrať 19 zápasov, na ihrisku strávli 1265 minút a počas nich vsietil do brán súperov krásnych 30 gólov! Prítomných fanúšikov potešil svojimi gólmi i v zápase proti žiakom z TJ ŠTART Veľké Rovné a i vďaka Martinovim gólom vyhrali domáci žiaci 7:1.

Zápas o 3. miesto medzi ŠK JAVORNíK Makov „B“ a FK SLOVAN Podvysoká bol jednoznačne v réžii hostí z Podvysokej, ktorý na radosť svojho prítomného fanklubu, vyhrali 9:1.

Krásne slnečné počasie, všade rozvoniavajúci kotlíkový guláš a samozrejme zaplnený štadión TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou boli jasnými znakmi skutočnosti, že sa blíži vrchol futbalového dňa, ktorým bol finálový zápas domáceho mužstva TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou a TJ ŠTART Veľké Rovné. Pred jeho začiatkom pripravili organizátori pre divákov, ale i pre samotných fubalistov, súťaž v kopaní jedenástok. Viac ako tri desiatky chlapčekov, chlapcov a chlapov si vyskúšalo ako chutí kopnúť penaltu brankárovi Michalovi Horňákovi. V súťaži bol najúspešnejší člen domáceho mužstva Kristián Kovalík, ktorý pri kopaní nezaváhal ani raz.

Po skončení penaltovej súťaže už nič nebránilo tomu, aby na vynikajúco pripravený futbalový trávnik vybehli obe mužstvá, ktoré sa prebojovali až do finále. Domáci TJ SPARTAK, chcel vrátiť TJ ŠTART Veľké Rovné „požičané“ z finále turnaja vo Veľkom Rovnom, kde prehral 2:1. V samotnom zápase bolo túto chuť i snahu vidieť. Už od začiatku našliapli domáci za svojim cieľom a v polčase finálového zápasu vyhrávali 1:0. V druhom polčase pridali ešte tri góly a na radosť všetkých domácich fanúšikov vyhrali vo finále XII. ročníka futbalového turnaja O putovný pohár ak. mal. Miroslava Cipára v pomere 4:1!

Pri odovzdávaní pamätných trofejí boli dekorovaní i najlepší brankár turnaja, ktorým sa z najnižším počtom inkasovaných gólov stal domáci brankár Marián Lipovský a najlepší hráč celého turnaja, ktorým sa podľa poverenej poroty stal domáci záložník Rastislav Planeta! Poďakovanie na záver patrí obci Vysoká nad Kysucou a jej zamestnancom, členom TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou, členom DHZ Vysoká nad Kysucou za prípravu guláša, všetkým dobrovoľníkom a ochotníkom a taktiež i kvartetu rozhodcov Miroslavovi Petrákovi st., Bc. Miroslavovi Petrákovi ml., Danielovi Kubošekovi a Štefanovi Trúchlemu, ktorí sa spoločne s futbalistami pozvaných mužstiev postarali o krásny fubalový deň ...

 

Tu Vám prinášame niekoľko fotografií z 12. ročníka futbalového turnaja O putovný pohár ak. mal. Miroslava Cipára, ktorých autorom je Ing. Ján Lisko ...

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo