Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Tohto ročná snehová nádielka spôsobuje vrásky určite všetkým vlastníkom domov alebo hospodárskych stavieb. Stále sa hromadiaci sneh dáva predovšetkým „zabrať“ starším budovám a hospodárskym stavbám, ktorých strechy určite neboli stavané na takúto snehovú záťaž. V takomto prípade už pomôže iba včasný zásah majiteľa a „veľká hliníková lopata“. Stále častejšie sa v našej obci začali vyskytovať prípady, že váha snehu spôsobila zrútenie celej strechy. Jednou z nich bola i strecha známej budovy „starej pošty“.

Hrubá vrstva snehu a ľadu na Kultúrnom dome spôsobila, že do sály a susednej vinárne HELA začalo zatekať. Zamestnancom obce sa časť ľadu a snehu s použitím vysokozdvižnej plošiny podarilo odstrániť. Kvôli riziku, že vyššie položené vrstvy ľadu by mohli ohroziť pri zosuve pracovníkov na plošine, boli vo štvrtok 16. februára na odstránenie viac ako 1,5m vysokej vrstvy snehu a ľadu povolaní pracovníci - horolezci so zameraním na výškové práce.

Viac fotografií pozri v sekcii Fotogaléria - Súčasná obec.

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo