Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

Matúšovské hodové slávnosti, tento rok práve v deň sviatku patróna kostola
sv. Matúša (21. septembra 2012), otvorili prvou hasičskou tanečnou zábavou hasiči DHZ Vysoká nad Kysucou.
thumb_hody2012_128Matúšovské hodové slávnosti, tento rok práve v deň sviatku patróna kostola sv. Matúša (21. septembra 2012), otvorili prvou hasičskou tanečnou zábavou hasiči DHZ Vysoká nad Kysucou.
O dobrú zábavu sa postarala hudobná skupina Regent Band, ktorá v zaplnenej sále hrala do skorých ranných hodín. 

V sobotu sa už tradične šírila námestím vôňa poľovníckeho guláša. I tento rok Poľovnícky zväz Vysoká opäť ukázal svoje vynikajúce kuchárske umenie a návštevníci si mohli vychutnať vynikajúci jelení i diviačí guláš na námestí pri počúvaní Muzičky spod Grúňa.
Sobotňajší program pokračoval o 19:00 hod. koncertom populárnej hudby, na ktorom vystúpili kapely Aria, S.K.O.N., Body a Mad Frequency. Pravú „fest rockovú“ atmosféru nepokazil ani dážď, ktorý na malú chvíľu prekvapil všetkých návštevníkov.

V nedeľu sa námestie už o 7:00 hod zaplnilo stánkami, ktoré prezentovali ľudové remeslá a samozrejme i rôzny „hodový“ tovar.
Hlavný nedeľňajší program otvoril o 9:15 hod. slávnostný sprievod, ktorý išiel od kultúrneho domu ku kostolu sv. Matúša a ktorého sa zúčastnili starosta obce, poslanci OZ, pracovníci obce, členovia oboch dobrovoľných hasičských zborov, členovia poľovníckeho združenia Vysoká i členovia ďalších organizácií, ktorých spevom a hudbou doprevádzali folklórne skupiny. Neoddeliteľnou súčasťou slávnosti bola slávnostná „hodová“ svätá omša. 

Nedeľné dopoludnie, ktoré bolo plné slnka patrilo folklóru. Pred začiatkom kultúrneho vystúpenia všetkých vysočanov, ale i návštevníkov obce vo svojom hodovom príhovore privítal starosta obce Mgr. Anton Varecha. V úvode kultúrneho programu vystúpil folklórny súbor Rovňan, ktorý v tomto roku oslávil 55. výročie založenia a ktorý zožal veľký úspech. Obdiv a potlesk patrili i Makovanke a Vysočanke v spoločnom programe s Muzičkou spod Grúňa. Vysočania sa na čele so starostom obce v nedeľu zapojili i do pletenia drôteného srdca pre Slovensko a tak podporili tradíciu drotárstva na Kysuciach.

Popoludnie patrilo tradične už futbalovým zápasom žiakov, dorastu a mužov. Svojim fanúšikom všetké kategórie urobili radosť veď „body ostali doma“ ...
Každý deň Matúšovských hodových slávností bol ladený na inú nôtu, aby sa ho mohli zúčastniť a zabaviť sa všetky vekové kategórie.

A tak predposledný septembrový víkend mohli Vysočania, ale i návštevníci našej obce, zažiť pestrú mozaiku zábavy, plnú slnka, hudby a tanca ...

Autor: Anna Vrbinárová
Autori fotografií: Lukáš Kubinec, Ján Lisko, Mgr. Anton Varecha

Na tomto mieste Vám prinášame atmosféru Matúšovských hodových slávností 2012...

{gallery}fotogaleria/Hody/2012_1{/gallery} 

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo