Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb_turnaj_vysoka2012_03Myšlienka spojiť obce zo Slovenska, Poľska a Českej republiky, ktoré vo svojom názve nesú Vysoká, zorganizovaním spoločného futbalového turnaja síce vznikla pred mnohými rokmi, ale k jej realizácii a naplneniu po prvý krát došlo v roku 2009 práve v našej obci.

Od prvého historického stretnuia zapojených obcí sa každoročne darí udržiavať založenú tradíciu a vyslaní futbalisti, spoločne so zástupcami každej obce, sa stretávajú vždy na území inej obce.
V kalendárnom roku 2012 sa zodpovednosti za usporiadanie 4. ročníka Medzinárodného futbalového turnaja obcí s názvom Vysoká ujala obec Vysoká -okres Bruntál v Českej republike. Termín turnaja bol v zmysle doručenej pozvánky stanovený na 7. Júla 2012.
Našu obec reprezentovala 15 členná výprava na čele so starostom obce. V snahe vyhnúť sa takmer trojhodinovej ceste pred samotnými futbalovými zápasmi, využili futbalisti možnosť pricestovať, podpobne ako výprava z Vysokej nad Uhom, už v piatok 6. júla 2012 vo večerných hodinách a prespať v miestnom kultúrnom dome.
Ráno sa vďaka dennému svetlu všetkým naskytol pohľad na malú, ale malebnú severomoravskú prihraničnú obec Vysoká – Pitárné.
Počas slávnostného otvorenia turnaja starostkou obce Marcelou Hrancovou, ktorá mimochodom pochádza z obce Vysoká nad Kysucou a místostarostom Radimom Hrancom, predstavili zástupcovia obcí každú zúčastnenú obec  a tento rok spoločne privítali i ďalšieho nového účastníka – Vysokú pri Morave (SR).
Futbalové zápasy v malom futbale sa hrali na peknom trávnatom ihrisku systémom „každý z každým“ a už od prvého otváracieho zápasu bolo jasné, že hlavným favoritom bude opäť Vysoká nad Uhom, ktorá turnaj vyhrala i počas predchádzajúcich ročníkov. O končenom poradí sa však, tak ako to má byť, rozhodlo až v poslednom zápase. Ten síce nemal vplyv na jasného víťaza, ktorý neprehral doposiaľ vo všetkých ročníkoch ani jeden zápas (!), ale rozhodol o konečnom poradí na ostatných miestach:
1. Vysoká nad Uhom (SR)
2. Vysoká nad Kysucou (SR)
3. Vysoká pri Morave (SR)
4. Vysoká okr. Bruntál (ČR)
5. Wyszoka (PL)
6. Vysoká Městys Hustopče nad Bečvou (ČR)
Najlepším strelcom turnaja sa stal Peter Barčák z Vysokej nad Kysucou.
Tak ako po minulé roky sa však na záverečnom ceremoniáli, ale i na nasledujúcej tanečnej zábave pod holým nebom všetci zhodli na jednom, že i tento rok vyhrala VYSOKÁ ....
Krásne slnečné počasie, vyrovnané futbalové zápasy a do posledného detailu zvládnutá organizácia, umožnili prežiť všetkým zúčastneným krásny športový deň v príjemnom prostredí. Štafeta organizácie budúceho 5. ročníka sa presunie po troch rokoch opäť na Slovensko a tento krát enkláva „vysočanov“ zamieri na východ našej republiky, pretože hostiteľom bude obec Vysoká nad Uhom v okrese Michalovce.
Od prvého historického stretnutia zapojených obcí sa každoročne darí udržiavať založenú tradíciu a vyslaní futbalisti, spoločne so zástupcami každej obce, sa stretávajú vždy na území inej obce.V kalendárnom roku 2012 sa zodpovednosti za usporiadanie 4. ročníka Medzinárodného futbalového turnaja obcí s názvom Vysoká ujala obec Vysoká - okres Bruntál v Českej republike. Termín turnaja bol v zmysle doručenej pozvánky stanovený na 7. júla 2012.
Našu obec reprezentovala 15 členná výprava na čele so starostom obce. V snahe vyhnúť sa takmer trojhodinovej ceste pred samotnými futbalovými zápasmi, využili futbalisti možnosť pricestovať, podpobne ako výprava z Vysokej nad Uhom, už v piatok 6. júla 2012 vo večerných hodinách a prespať v miestnom kultúrnom dome.
Ráno sa vďaka dennému svetlu všetkým naskytol pohľad na malú, ale malebnú severomoravskú prihraničnú obec Vysoká – Pitárné.
Počas slávnostného otvorenia turnaja starostkou obce Marcelou Hrancovou, ktorá mimochodom pochádza z obce Vysoká nad Kysucou a místostarostom Radimom Hrancom, predstavili zástupcovia obcí každú zúčastnenú obec  a tento rok spoločne privítali i ďalšieho nového účastníka – Vysokú pri Morave (SR).
Futbalové zápasy v malom futbale sa hrali na peknom trávnatom ihrisku systémom „každý z každým“ a už od prvého otváracieho zápasu bolo jasné, že hlavným favoritom bude opäť Vysoká nad Uhom, ktorá turnaj vyhrala i počas predchádzajúcich ročníkov. O končenom poradí sa však, tak ako to má byť, rozhodlo až v poslednom zápase. Ten síce nemal vplyv na jasného víťaza, ktorý neprehral doposiaľ vo všetkých ročníkoch ani jeden zápas (!), ale rozhodol o konečnom poradí na ostatných miestach:
1. Vysoká nad Uhom (SR)
2. Vysoká nad Kysucou (SR)
3. Vysoká pri Morave (SR)
4. Vysoká okr. Bruntál (ČR)
5. Wyszoka (PL)
6. Vysoká Městys Hustopče nad Bečvou (ČR)

Najlepším strelcom turnaja sa stal Peter Barčák z Vysokej nad Kysucou.
Tak ako po minulé roky sa však na záverečnom ceremoniáli, ale i na nasledujúcej tanečnej zábave pod holým nebom všetci zhodli na jednom, že i tento rok vyhrala VYSOKÁ ....
Krásne slnečné počasie, vyrovnané futbalové zápasy a do posledného detailu zvládnutá organizácia, umožnili prežiť všetkým zúčastneným krásny športový deň v príjemnom prostredí. Štafeta organizácie budúceho 5. ročníka sa presunie po troch rokoch opäť na Slovensko a tento krát enkláva „vysočanov“ zamieri na východ našej republiky, pretože hostiteľom bude obec Vysoká nad Uhom v okrese Michalovce.

Na tomto mieste Vám prinesieme fotografie z podujatia ihneď, ako nám budú organizátorom poskytnuté ... 
{gallery}fotogaleria/Turnaj_Vysoke/2012{/gallery}  

 

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo