Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb_valanie_maja2012_02Už tradične  poslednú májovú sobotu sa v našej obci VÁĽA OBECNÝ MÁJ. I keď podujatie bolo pôvodne naplánované na 2. júna 2012, kvôli konajúcemu sa prvému svätému prijímaniu bolo preložené na 26. mája 2012. V tento deň už od 17:00 hodiny prechádzal obcou alegorický voz, na ktorom vyhrávala  Muzička spod Grúňa  a spoločne s ňou spievali masky.

Na námestí pred kultúrnym domom sa prví návštevníci začali schádzať už pred 18:00 hodinou, čakanie im spestrila spevom folklórna skupina Vysočanka. Keď „dorazil“ na námestie alegorický voz, ihneď sa začalo s váľaním mája, no nie bez problému. Nakoľko stál vraj na označenom súkromnom pozemku starej Karolínky Nervnej, ktorá veľmi ťažko znášala, že by mohla prísť o krásny strom a od ľútosti sa s detkom i „pobili“, masky ju  nakoniec presvedčili a s humorom máj bravúrne a bezpečne zvalili.
Podujatiu prialo i počasie, účasť bola nad očakávanie, námestím sa šírila vôňa grilovaných klobás a jaterníc, prítomným pod holým nebom do tanca hrali DJ Ivan a DJ I Van.
A tak, ten kto prišiel neobanoval a my sa tešíme na stretnutie o rok ....
Na námestí pred kultúrnym domom sa prví návštevníci začali schádzať už pred 18:00 hodinou, čakanie im spestrila spevom folklórna skupina Vysočanka. Keď „dorazil“ na námestie alegorický voz, ihneď sa začalo s váľaním mája, no nie bez problému. Nakoľko stál vraj na označenom súkromnom pozemku starej Karolínky Nervnej, ktorá veľmi ťažko znášala, že by mohla prísť o krásny strom a od ľútosti sa s dedkom i „pobili“, masky ju  nakoniec presvedčili a s humorom máj bravúrne a bezpečne zvalili.
A tak, ten kto prišiel neobanoval a my sa tešíme na stretnutie o rok ....

Na tomto mieste Vám prinášame niekoľko fotografií z vydareného podujatia. Autorom fotografií je Lukáš Kubinec.
{gallery}fotogaleria/Valanie_maja/Ustredie_2012{/gallery}  

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo