TEL: 0905 884 634
MAIL: obec@vysokanadkysucou.sk

Vyberte váš jazyk

thumb_premostenie0002Zatiaľ čo v priebehu mesiaca november počas minulého kalendárneho roka zamestnanci intenzívne pracovali na odstraňovaní spôsobených škôd po októbrovej snehovej kalamite, príjemné a možno povedať i teplé tohtoročné jesenné počasie umožňuje, realizovať zamestnancom obce mnohé údržbárske a rekonštrukčné práce.
Jednou z nich bola i rekonštrukcia premostenia na miestnej komunikácii v časti obce U Dúbravov.


Poškodený železný mostík ponad priekopu, ktorá býva zavodnená iba v čase prívalových dažďov, zamestnanci obce v stredu 10. novembra 2010 odstránili a na jeho miesto boli osadené dve železné potrubia. Účelom prác bolo odstrániť nebezpečné a upadajúce plechy a taktiež i zlepšiť prejazdnosť inkriminovaného miesta. Dôležitou bola samozrejme skutočnosť, zachovať resp. zväčšiť svetlú výšku prietoku, nakoľko i keď momentálne suchá priekopa býva v čase prívalových dažďov pravidelne zavodnená z dôvodu, že rovnaká hĺbka dna zavodneného potoka v čase prívalových dažďov spôsobuje fyzický jav, pri ktorom rýchlejšie tečúci a viac zavodnený potok neprijíma do svojho koryta vodu z priekopy a skôr pôsobí ako hrádza.
Vo finálnej podobe bude premostenie prekryté asfaltovou vrstvou.
{gallery}fotogaleria/Vystavba/Premostenie_Dubravov{/gallery}

zskeuroregionregion kysuce logorrafarnostbeskydsko javornicka magistralamykysucemojekysuce vysoka nad kysucouteszeleny bodcaf logo