thumb ockovanie covidKNsP Čadca v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom a Obcou Vysoká nad Kysucou bude realizovať v sobotu 18. 12. 2021 očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Kultúrnom dome vo Vysokej nad Kysucou. Očkovať sa bude vakcínou od spoločnosti PFIZER BIONTECH. Očkovania sa môžu zúčastniť bez obmedzenia veku všetci, ktorí majú záujem o:

thumb policia SRNakoľko bol v poslednom období zo strany polície zaznamenaný opäť zvýšený nárast trestnej činnosti „krádeží a podvodov na senioroch“, obracia sa Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Čadci na širokú verejnosť s výzvou na zvýšenú obozretnosť pri telefonickom alebo osobnom kontakte s neznámymi osobami, ktoré sa snažia pod vymyslenými zámienkami vylákať Vaše finančné úspory, nestaňte sa obeťami podvodníkov, korí Vám volajú ako príbuzní, lekári, či zdravotné sestry a žiadajú od Vás peniaze, neverte príbehu, že Váš príbuzný zapríčinil dopravnú nehodu, zranil osobu, nemôže komunikovať, lebo je prehryzol jazyk, leží v nemocnici a súrne potrebuje peniaze, lebo môže ísť do väzenia.

thumb kniha Kostol Vysoka KelcovPri príležitosti 90. výročia výstavby a požehnania kostola Božského Srdca Ježišovho vo Vyšnom Kelčove bola dňa 29. augusta 2021 oficiálne predstavená úplne nová publikácia „KOSTOL BOŽSKÉHO SRDCA JEŽIŠOVHO V HORNOM KELČOVE 1931 – 2021“, ktorej autormi sú Antónia Hudecová a Drahomír Velička. Na jej príprave, práve pre túto príležitosť, s autormi spolupracovalo množstvo ochotných ľudí a dobrodincov, ktorým sa podarilo zozbierať úžasný materiál nie len o samotnom kostole, ale i o celej miestnej časti Vyšný (Horný) Kelčov. Celkovo 108 stranovú publikáciu spracovalo a vydalo Vydavateľstvo Magma v Čadci.