thumb 00 akcia ciste kysuceChcete pomôcť skrášliť Vaše okolie a aj niečo VYHRAŤ?

Zapojte sa aj vy do akcie "Čisté Kysuce" a pomôžte tak vyčistiť svoje okolie od voľne pohodeného odpadu v prírode.
Internetový portál MojeKysuce.sk pripravil výzvu s názvom Akcia Čisté Kysuce, do ktorej sa môže zapojiť naozaj každý. Výzva platí pre celé Kysuce a to počas celého apríla. Začíname už 10. 4. 2021, výzva trvá do 30. 4. 2021.
Ako sa môžete zapojiť?
Stačí ak počas svojich prechádzok nebudete ľahostajní k prírode a svojmu okoliu a vyzbierate odpad, ktorý nájdete. Ak poznáte nejaké miesto, kde je nahromadeného viac odpadu, dajte ho do vriec, priblížte k ceste a zavolajte na číslo 0905 901 335 alebo pošlite SMS a obec Vysoká nad Kysucou, ktorá celý projekt podporuje, vyrieši jeho odvoz.
Nezabudnite sa odfotiť, zazdielať v komente na Facebooku či na Intagrame mojekysuce.sk s pridaním hashtagu #CisteKysuce, či zaslať cez formulár na mojekysuce.sk. Následne budete zaradení do zlosovania, kde sú pripravené zaujímavé ceny. Pre vylosovaných obyvateľov Vysokej nad Kysucou, ktorí sa do akcie zapoja, venuje obec Vysoká nad Kysucou a OZ Voľný čas tri špeciálne ceny navyše!
Viac informácii sa dočítate na https://www.mojekysuce.sk/spravodajstvo/ciste-kysuce-zapojte-sa-do-nasej-vyzvy-a-vyhrajte

thumb DSC 0363

Aktualizované 10. februára 2021 o 18:33 hod.

Určite sa vám stalo, že sa niekedy v rozhovore spomenul názov nejakej vysockej osady a vy ste konštatovali: „tak tam som nikdy v živote nebol“, „a to je kde“, alebo nejako podobne a zároveň možno vo vás skrslo pokušenie ísť sa tam niekedy pozrieť.

Osady predstavuje: Anton Opial

elektroodpadVážení občania, oznamujeme Vám, že v dňoch 12. 04. 2021 – 14. 04. 2021 sa uskutoční zber nebezpečného odpadu a elektronického odpadu.

thumb nakupV rámci aktuálnej krízovej situácie z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 ponúka Obec Vysoká nad Kysucou službu zabezpečenia základných nákupov pre najohrozenejšiu skupinu obyvateľov - pre starších, nevládnych ľudí a občanov obce, ktorí musia ostať v karanténe. Počas pracovných dní si môžete v čase od 08:00 do 11:00 hod. telefonicky nahlásiť, čo zo základných potravín potrebujete nakúpiť (táto služba nezahŕňa nákup alkoholických nápojov).

SSD logoStredoslovenská distribučná a.s. Vám oznamuje, že dňa 08. apríla 2021 bude prerušená distribúcia elektrickej energie z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy a to v častiach obce uvedených v oznámení Stredoslovenskej distribučnej a.s.