thumb IMG 4026V kalendárnom roku 2014 Vám obec Vysoká nad Kysucou v snahe zefektívniť poskytovanie informácií o dianí v obci, priniesla poskytovanie služby "rozhlas formou SMS". Nakoľko však počet abonentov spôsobuje, že niektoré SMS-ky prichádzajú s oneskorením, obec Vysoká nad Kysucou Vám ponúka modernú službu poskytovania tzv. PUSH NOTIFIKÁCIE priamo do Vášho inteligentného telefónu - smartfónu.

 

Čo znamená služba PUSH NOTIFIKÁCIE?

Do Vášho smartfónu si zo služby GOOGLE PLAY alebo APP STORE zadarmo stiahnete a nainštalujete aplikáciu „Vysoká nad Kysucou“ (stačí zadať vo vyhľadávaní slovo “vysoka nad kysucou” alebo len “kysucou”. Hlavná výhoda aplikácie je v tom, že aplikácia upozorní na každú novú správu, aj keď nie je v mobilnom telefóne spustená. Správa sa Vám okamžite zobrazí na obrazovke telefónu a to i v prípade, že telefón bude „zamknutý“. To znamená, že na rozdiel od internetovej stránky, alebo iných riešení, nie je nutné neustále sledovať správy, aplikáciu stačí raz nainštalovať (bez akéhokoľvek prihlasovania alebo registrácie).

 

Aké sú výhody PUSH NOTIFIKÁCIE oproti SMS správam?

Ak Vám doteraz prichádzali SMS správy z obce s oneskorením a Ste vlastníkom smartfónu, teda dotykového telefónu, jednoduchým nainštalovaním PUSH NOTIFIKÁCIE Vám budú odteraz všetky informácie prichádzať v absolútne reálnom čase ich odoslania z obecného úradu, spoločne s prehľadným označením správ piktogramami. Súčasťou správ sa tak stanú i aktuálne informácie priamo z podujatí ako napr. priebežné výsledky futbalových zápasov, full textové znenie správ a článkov, či aktuálne časy predajov a udalostí v našej obci ...

 

Prečo práve PUSH NOTIFIKÁCIA prostredníctvom aplikácie?

Ide o jeden z najmodernejších spôsobov kumunikácie. Aplikácia Vysoká nad Kysucou zároveň bude predstavovať základný zdroj informácií o našej obci vo Vašom smartfóne a jej postupným rozvojom a vylepšovaním bude predstavovať obojstranný spôsob komunikácie samosprávy s občanmi a pochopiteľne i naopak. Samozrejme, ak sa rozhodnete, že správy už nechcete dostávať, stačí aplikáciu jednoducho odinštalovať a vybavené.

 

Ako získať aplikáciu Vysoká nad Kysucou?

1. Podľa operačného systému Vášho smartfónu otvorte aplikáciu GOOGLE PLAY alebo OBCHOD PLAY (Android, Windows mobile) alebo APP STORE (iOS).

2. Do vyhľadávania zadajte slovo “vysoka nad kysucou” alebo len “kysucou”.

3. Stiahnite a nainštalujte.

4. Hotovo – aplikácia je pripravená na používanie.